Princ, tenistka, ale aj vodca Talibancov. Pozrite si, kto je na zozname 100 najvplyvnejších ľudí sveta
Simona Gálová
Simona Gálová

Princ, tenistka, ale aj vodca Talibancov. Pozrite si, kto je na zozname 100 najvplyvnejších ľudí sveta

Na prestížnom zozname sa v minulosti objavila aj speváčka Beyoncé, ruský prezident Vladimir Putin, šachový majster Garry Kasparov i česká eurokomisárka Věra Jourová.

Magazín TIME vydal zoznam stovky najvplyvnejších ľudí sveta za rok 2021. — Foto: Twitter/@Time

Americký magazín TIME zverejnil tradičný zoznam stovky najvplyvnejších ľudí roku 2021. Medzi najúspešnejších ľudí patria športovci, umelci, politici aj inovátori. „Na zozname sa nachádzajú mimoriadni lídri z celého sveta, ktorí pracujú na budovaní lepšej budúcnosti. Od zabávačov usilujúcich sa o to, aby bol Hollywood inkluzívnejší, až po aktivistov bojujúcich za ľudské práva,“ uviedol šéfredaktor magazínu Edward Felsenthal.

Magazín zverejnil so zoznamom aj sedem celosvetových titulných strán, na ktorých pózujú princ Harry a vojvodkyňa Meghan, gymnastka Simone Biles, herečka Kate Winslet, speváčka Billie Eilish, spisovateľka Cathy Park Hong a generálni riaditelia spoločnosti NVIDIA a Svetovej obchodnej organizácie.

Harryho a Meghan si tvorcovia zoznamu vybrali kvôli tomu, že využívajú svoju platformu k dobru. „Ich tohtoročné činy nielenže podnietili hlboké prehodnotenie britskej spoločnosti a miesta monarchie v nej, ale urýchlili aj nevyhnutné rozhovory na témy od duševného zdravia až po dezinformácie,“ vysvetlil šéfredaktor Felsenhtal. Na zoznam sa dostala aj superhviezda country hudby Dolly Partonová, ktorá prispela na vývoj vakcíny proti ochoreniu COVID-19 sumou milión dolárov. „Je mojím vzorom kvôli jej neochvejnej morálke a hodnotám. V jadre je definíciou humanitárnej osoby,“ prezradila pre Time Partonovej krstná dcéra a speváčka Miley Cyrus.

Okrem kráľovského páru a country speváčky sa na zoznam dostala aj tenisová hviezda Naomi Osaka, ktorá tento rok odštartovala zásadným prehovorom o duševnom zdraví, ktoré bolo pre ňu prednejšie ako účasť na French Open. Medzi politickými lídrami sa nachádza Donald Trump, Joe Biden, ale aj indická premiérka Narenda Modiová, ruský opozičný politik Alexej Navalnyj či Abdul Ghaní Baradara, ktorý patrí medzi vedúcich predstaviteľov Talibanu.

V zozname nechýbal ani inovátor a vizionár Elon Musk, ktorý stojí za spoločnosťami Tesla či SpaceX. „Rozširuje ľudské možnosti. A tým, že to všetko robí so svojim neúnavne optimistickým šoumenstvom, ponúka ľudstvu možnosti, ako môžeme vyriešiť veľké existenčné výzvy, ktoré sú pred nami,“ prezradila o Muskovi Arianna Huffingtonová. Podľa šéfredaktora TIME sú na zozname lídri, ktorých energia a odhodlanie inšpiruje ďalších ľudí k tomu, aby začali konať. „Všetci máme príležitosť pomôcť vytvoriť lepší svet,“ dodal na záver.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…