Vyberáme mikiny: na šport, voľný čas aj do školy
Inzercia
Inzercia

Vyberáme mikiny: na šport, voľný čas aj do školy

Je len málo druhov oblečenia, ktoré využijete na šport, domáce leňošenie, voľnočasové aktivity, ale aj do práce či školy. Sú nimi praktické a neraz zaznávané mikiny. Ukážeme vám, ako si vybrať tú správnu.

Na začiatku si zadefinujme, čo to vlastne mikina je: hrubšie tričko s dlhými rukávmi doplnené kapucňou. Ide tak o kombináciu bundy a čiapky. V niektorých oblastiach Slovenska sa skôr môžeme stretnúť s označením trigovica alebo bundička. Je vyrobená z príjemných materiálov, ako sú bavlna alebo vlna. Veľmi ľahko sa nosí, má termoizolačné vlastnosti, a to sú dôvody, prečo je obľúbená po celom svete.

Pozor na veľkosť

Základom dobrého výberu mikiny je jej správna veľkosť. „Pri nakupovaní na internete by ste mali venovať zvýšenú pozornosť tabuľkám veľkostí. Tie závisia od konkrétnej značky. Označenia veľkosti sa tak môžu líšiť,“ upozorňuje Mária Padová z e-shopu factcool.sk. Medzi základné údaje patria jej celková dĺžka, dĺžka rukáva, ako aj šírka.

Aby na vás mikina vyzerala bezchybne, musí sedieť najmä na hrudníku a ramenách. Platí pritom pravidlo, že šev na ramene mikiny by mal byť na úrovni kĺbu v paži. Napriek tomu, že dnes sú trendy voľnejšie strihy, mikina by vás mala obopínať. Pokiaľ vám totiž neprilieha telo, stráca väčšinu svojich termoizolačných vlastností. Samotná dĺžka mikiny však môže byť pokojne nápadnejšia. Trendom sú mikiny pod pás. Počas chladnejších dní dobre zakryjú bedrá a panvovú oblasť.

Dôležitá je najmä pohodlnosť
Dôležitá je najmä pohodlnosť Foto: Factcool

Správnym strihom k pohodlnosti

Najčastejšie sa môžete stretnúť s mikinami na rozopínanie alebo takými, ktoré si obliekate a vyzliekate cez hlavu. V dizajnových kolekciách môžete natrafiť aj na mikiny zapínajúce sa na gombíky. Ide však o okrajovú záležitosť. Väčšina z nás totiž preferuje pohodlnosť a nechce sa obťažovať s nepraktickými gombíkmi.

Nezabúdajte na dobrú kapucňu. Je dôležitejšia, ako sa na prvý pohľad javí. Niektoré nekvalitné mikiny majú veľkú neforemnú kapucňu, v ktorej sa vaša hlava „utopí“ a v prípade zlého počasia vás ani neochráni. Druhým dôležitým prvkom sú vrecká. Veď kde by ste si odložili svoj mobil či kľúče od domu?

Správny strih je dôležitý
Správny strih je dôležitý Foto: Factcool

Ako ju kombinovať

Mikina s džínsami je klasika, ktorá nikdy neomrzí. Ak to pravidlá školy či práce dovoľujú, pri tejto kombinácii nemôžete šliapnuť vedľa. Najväčší výber mikín nájdete na factcool.sk. Medzi vychytené značky patria Trendyol či Ombre. Nájdete tu trendové vzorované kúsky. Ak hľadáte výrazné či len pastelové farby, tiež si prídete na svoje. V prípade, že sa chystáte cvičiť, môžete ich skombinovať s legínami, funkčným tričkom alebo teplákmi. Oceníte, že vám po tréningu nebude zima a neprechladnete. Modernú mikinu s predĺženým strihom môžete tiež ľahko kombinovať - nahradí vám totiž ľahkú prechodnú bundu. Máte tak o starosť menej a súčasne sa originálna mikina stane dominantným prvkom vo vašom outfite.

Pozor na velkosť
Pozor na velkosť Foto: Factcool
Niektoré kombinácie nikdy neomrzia
Niektoré kombinácie nikdy neomrzia Foto: Factcool

www.factcool.sk

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…