Táto žena odmietla žiť od výplaty k výplate. Stala sa zlatokopkou a finančne si poriadne polepšila
Tímea Gurová
Tímea Gurová

Táto žena odmietla žiť od výplaty k výplate. Stala sa zlatokopkou a finančne si poriadne polepšila

Viaceré ženy sú zlatokopkami, ale v inom zmysle slova. Melanie sa nesnaží dostať čo najviac peňazí od bohatého priateľa, ale skutočne v špine a teple ťaží zlato.

— Foto: Instagram: girl_gold_digger

Kostýmy a vysoké opätky vymenila za montérky a fyzickú drinu. 47-ročná Melanie Woodová dlhé roky pracovala v Perthe na západe Austrálie ako asistentka vo veľkej spoločnosti. Zrazu prišlo silné nutkanie zmeniť svoj život od základov. „Cítila som sa zaseknutá, túžila som po dobrodružstve a robiť niečo mimo mojej komfortnej zóny,“ hovorí Melanie pre Daily Mail Australia. A tak sa aj stalo. Klimatizovanú kanceláriu vymenila za desaťhodinové zmeny v teplotách až 49° C.

Melanie začala pracovať ako zlatokopka. Presťahovala sa do odľahlého mesta Leonora a snažila sa naučiť čo najviac o odvetí a práci, o ktorej nemala ani potuchy. „Všetci si mysleli, že som blázon, keď som opustila svoj pohodlný život a istú prácu a presťahovala sa do stredu ničoho,“ spomína. Ani jej noví kolegovia neverili, že tam vydrží viac ako jeden deň. Dostala sa do čisto mužského kolektívu. A to bola jej hlavná motivácia, prečo sa odhodlala uspieť. Týždeň po jej príchode kvôli koronavírusu zavreli ubytovňu aj výrobu. Na mieste však ostala žiť zo svojich úspor let preto, aby sa mohla naučiť všetko o ťažbe zlata. Prvé mesiace spala pod dreveným prístreškom vonku a sprchovala sa len hadicou.

Vysoké teploty a všadeprítomné muchy jej spočiatku dávali zabrať a veľmi ťažko si zvykala. Dnes však môže povedať, že všetkým dokázala, že dokáže pracovať rovnako tvrdo ako muži. „Môj tím pracuje 10 hodín denne a fyzicky je to veľmi náročná práca. Keď však na konci zmeny vidíte to zlato, je to veľmi obohacujúce,“ vysvetľuje Melanie. Dostať sa ku kúsku zlata, ktoré bolo v zemi milióny rokov, je podľa nej neuveriteľný pocit. Okrem toho si aj výrazne finančne potešila. Teší sa zo šesťcifernej výplaty, kvalita života sa zlepšila a pochvaľuje si aj pokoj bez ruchov veľkomesta.

„Milujem slobodu, zvieratá a aj západy slnka sú úžasné. Každý deň je iný a stále sa učím,“ hovorí. Za ten čas sa okrem ryžovania zlata naučila aj riadiť nakladač, rýpadlo aj spracovateľský závod. Melanie má teraz vlastnú malú baňu, v ktorej aj zvára a vykonáva všetky technické práce, ktoré patrili výlučne mužom. „Plánujem tu zamestnať viac žien, keď rozšírim svoje podnikanie. Mojim cieľom je nakúpiť ďalšie a ďalšie nájomné zmluvy,“ vysvetľuje. Zmluvy sa uzatvárajú na konkrétne plochy, na ktoré potom získa výhradné právo na ťažbu. Verí, že jej do oblasti podarí dostať viac žien a všetky stereotypy mužoch baníkoch budú patriť do minulosti.    

 

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…