Odvážna a ťažko skúšaná tínedžerka: Internet je miesto, kde si aj najkrajšia žena prečíta, že je škaredá
Simona Gálová
Simona Gálová

Odvážna a ťažko skúšaná tínedžerka: Internet je miesto, kde si aj najkrajšia žena prečíta, že je škaredá

Kvôli vzácnemu ochoreniu sa jej zmenila tvár. V živote sa nenechala odradiť ani tými najhoršími internetovými komentármi.

Nicole Lilly na stretnutí s princom Williamom. — Foto: Instagram - @nikkililly_

Bratislava/Londýn – Nicole Lilly bola zdanlivo šťastné a normálne dievča, ktoré si užívalo život ako ostatné deti. Keď mala šesť rokov, na pravej strane jej tváre sa začali objavovať veľké žily. Nasledoval opuch tváre, krvácanie z nosa a ďasien. Po mnohých testoch lekári zistili, že sa Nicole narodila so vzácnym ochorením AVM, ktorý spôsobuje spleť abnormálnych krvných ciev spájajúcich tepny a žily v mozgu.

Vo videách nikdy nespomenula svoj vzhľad

Aby predišli poškodeniu mozgu a mŕtvici, musela Nicole za sedem rokov absolvovať viac ako 70 operácií, ktoré nechali na jej tvári výrazné stopy. „Trávila som všetok čas doma, pretože som sa cítila úplne hrozne. Cítila som sa odpojená od vonkajšieho sveta a od ostatných detí v mojom veku,“ prezradila 17-ročná Nicole pre Big Issue.

Aby sa vyrovnala s náhlymi zmenami, začala na Yotube zverejňovať inšpiratívne videá, v ktorých však nikdy nespomenula svoj vzhľad. Spočiatku sa veľmi bála reakcií na jej tvár, a preto si sekciu komentárov radšej vypla.

Tieň negatívnych komentárov

Jedného dňa sa odvážila natočiť úprimné video, v ktorom porozprávala svoj boj s ochorením a všetkým vysvetlila dôvod, prečo jej tvár vyzerá inak.

„Odozva divákov bola neuveriteľná a skutočne pomohli môjmu sebavedomiu. Bola som ohromená všetkými správami a komentármi, vďaka ktorým som sa začala cítiť sama sebou a už ma nedefinoval môj zdravotný stav,“ priznala. Do dnešného dňa má video viac ako päť miliónov zobrazení a podľa komentárov pomohlo mnohým mladým ľuďom, ktorí majú zdravotné ťažkosti.

Počas toho, ako tvorí videá o líčení či o kyberšikane, sa naučila toho mnoho o sebe aj o ostatných ľuďoch.

„Hneď ako sa prihlásite na internet, vystavujete sa celému svetu. Pozitívne komentáre zatienia tie negatívne. Spočiatku som dostávala množstvo komentárov o tom, aká som nepekná, no internet je miesto, kde si aj to najkrajšie dievča na svete môže o sebe prečítať, že je škaredá,“ uviedla pre BBC.

Za jej statočnosť na sociálnych sieťach jej bola udelená cena Child of Courage a od roku 2018 uvádza svoju vlastnú šou, v ktorej diskutuje s dôležitými osobnosťami. „Myslím si, že je skutočne inšpiratívna mladá žena, ktorá robí fantastické veci,“ povedala o Nicole bývala britská premiérka Theresa Mayová.

Nicole si uvedomila, že nenávistné komentáre hovoria viac o tom, kto to píše, ako o nej, ktorej boli venované. „Aj keď vyzerám inak, nesnažím sa zmeniť a k tomu povzbudzujem aj svojich sledovateľov,“ dodala na záver.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…