Deti prichádzajú po druhej vlne pandémie do školy so strachom. Učiteľka vymyslela spôsob, ako im pomôcť
Simona Gálová
Simona Gálová

Deti prichádzajú po druhej vlne pandémie do školy so strachom. Učiteľka vymyslela spôsob, ako im pomôcť

Žiaci môžu vďaka kreatívnemu nápadu vyjadriť svoje pocity a získať tak pomoc.

Americká učiteľka inšpiruje na svojom Instagrame ostatných pedagógov, ako môžu so študentami hovoriť o duševnom zdraví. — Foto: Instagram - @makingastatementinsped

Kalifornia – Keď sa študenti po viac ako roku vrátia do triedy učiteľky Erin Castillo, budú sa venovať nie len učeniu, ale aj tomu, ako sa cítia. Učiteľka anglického jazyka a poradkyňa na škole vo Fremonte pre GMA uviedla, že chce tento rok upriamiť svoju pozornosť na duševné zdravie študentov. „Myslím si, že medzi pedagógmi a rodičmi sa kladie veľký dôraz na to, že deti prišli počas pandémie o vedomosti. Skutočnosť je taká, že prišli najmä o sociálny život a kvôli tomu aj kvôli svojmu zdraviu sa obávajú návratu do školy,“ prezradila Castillo.

Učiteľka vytvorila špeciálnu tabuľu, podľa ktorej vie, kto z jej študentov potrebuje pomoc. Keď sa študenti vrátia do škôl, vyzve ich, aby si vzali papier, napísali naňho meno a potom ho prilepili ku kategórií, ktorá zodpovedá ich pocitom. Medzi možnosti patrí – cítim sa skvelo, som v poriadku, cítim sa „meh“, bojujem, mám to ťažké a potrebujem podporu, som skutočne na tmavom mieste. Učiteľka si potom papieriky na tabuli prezrie a poskytne psychologickú pomoc tým deťom, ktoré to potrebujú. „Keď som tabuľu tvorila, chcela som, aby sa duševné zdravie stalo súčasťou školy a bolo späté s tým, ako veci robíme,“ prezradila.

Študenti z celých Spojených štátov vstupujú do školy s neistotou a úzkosťami, pretože delta variant vírusu COVID-19 sa začína šíriť aj medzi deťmi. Niektoré školy uznali, že študenti do škôl prichádzajú v psychickej nepohode, a preto navýšili počty poradcov a školských psychológov. Učiteľka Erin Castillo plánuje využiť aj iné aktivity, ako je napríklad využitie skartovača, ktorí ma zneškodniť negatívne myšlienky, ktoré si študenti napíšu na papier. Okrem toho vytvorila podporný program pre učiteľov, ktorí by sa podľa nej mali rovnako zamerať na svoje duševné zdravie, aby boli dobre pripravení na ďalší náročný školský rok. „Myslím, že ako učitelia by sme mali ísť príkladom. Chcem, aby sme ukázali študentom, že na ich duševnom zdraví naozaj záleží a že sa oň môžu starať tak, ako sa starajú cvičením a správnou stravou o svoje telo,“ dodala na záver.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…