Soňa Skoncová zverejnila úprimný príspevok o materstve: Som unavená z toho, že som unavená
Alexandra Valková
Alexandra Valková

Soňa Skoncová zverejnila úprimný príspevok o materstve: Som unavená z toho, že som unavená

Život plynie veľmi rýchlo, priznáva známa influencerka. Pre ostatné matky má silný odkaz.

Soňa Skoncová so synčekom Robkom — Foto: Instagram @sonaskoncova

Bratislava - Známa slovenská moderátorka a modelka Soňa Skoncová si už pár mesiacov spolunažíva so svojim synčekom Robkom. Je samozrejmé, že ho miluje najviac na svete, no nebojí sa priznať - nahlas a bez servítky, že je unavená a nevládze. Na svoj profil na Instagrame, kde má viac ako 162-tisíc sledovateľov, pravidelne pridáva príspevky o materstve. Snaží sa byť čo najúprimnejšia a dodáva tak nádej práve tým ženám a matkám, ktoré majú strach čo i len trošku sa posťažovať a povedať, ako sa cítia. 

Chýba mi sloboda? Chýba 

Sonin dojemný príspevok však nie je o sťažovaní sa, ale najmä o pocitoch, ktorými si jednoducho prechádza každá matka. Influencerka ho začína tým, že spánok jej syna ju neprestáva udivovať. „Som unavená z toho, že som unavená,“ hovorí. 

Moderátorka a mamička na plný úväzok verí, že keď budeme hovoriť nahlas o svojich pocitoch, nebudeme sa skrývať za umelé pózy a prázdne reči, ktorými často klameme a keď budeme autentickejší a odvážnejší ukázať svoje "nedokonalé ja", budeme si koniec koncov oveľa bližší. „Som šťastná, ale unavená. Som tu pre teba Robko. Už nie som tou osobou, ktorou som bývala. Bude mi chýbať Soňa, ktorou som bola? Určite áno. Chýba mi sloboda? Chýba.“

Život plynie rýchlo, treba si užívať každý moment 

Aj napriek tomu, že vaše dieťa niekedy nespí, v kuse plače a nechce jesť, treba si uvedomiť, že čas plynie neskutočne rýchlo a ani sa nenazdáte a z toho malého bábätka bude dospelý človek.

Soňa ukončuje svoj príspevok odkazom samej sebe: „Spoločné zaspávanie sa raz zmení, lebo bude zaspávať s niekým iným. Raz vás pošle preč z kúpeľne, lebo kúpeľ už zvládne sám. Nastane moment, kedy mu naposledy utrieš slzy, keď plače. Poslednýkrát ho oblečieš, prečítaš mu rozprávku pred spaním a dáš mu bozk na rozlúčku. Chvíľa radosti, keď beží a so smiechom skočí do tvojho náručia - aj to bude raz poslednýkrát. Ide o to, že nikdy nevieš kedy to POSLEDNÝKRÁT nastane.“

Dospievanie je náhle, nečakané a nedá sa naňho pripraviť. Žiadna matka sa nedokáže pripraviť na deň, keď jej milované dieťa vyletí z hniezda a domov sa už nevráti. Soňa si občas uvedomí, že nevie, kedy príde ten "poslednýkrát". Potom sa venuje svojmu synovi opäť o čosi intenzívnejšie: „Keď som unavená, frustrovaná a demotivovaná - spomeniem si, že raz nastane poslednýkrát. V ten večer prečítam Robkovi rozprávky až dve, objímem ho vrúcnejšie a v izbe ostanem o pár minút dlhšie,“ dodáva.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…