Najdlhšie meno na svete malo 747 znakov. Muža si všimli, keď vyšiel telefónny zoznam
Tímea Gurová
Tímea Gurová

Najdlhšie meno na svete malo 747 znakov. Muža si všimli, keď vyšiel telefónny zoznam

O jeho oficiálnej podobe mena sa stále vedú diskusie. Nikdy ho nenapísali rovnako.

— Foto: Wikipedia.org

Nemecko – Hubert Blaine sa narodil v roku 1914 v Nemecku v časti, ktorá dnes patrí Hamburgu. Jeho meno bolo zložené z 27 mien a spolu obsahovalo až 747 znakov. Dodnes sa nezaznamenalo oficiálne meno, ktoré by bolo dlhšie, krkolomnejšie a náročnejšie na zapamätanie. Jeho celé meno znelo:

Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvin John Kenneth Lloyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor William Xerxes Yancy Zeus Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorff - welchevoralternwarengewissenhaftschaferswesse - nschafewarenwohlgepflegeundsorgfaltigkeitbesch - utzenvonangreifendurchihrraubgierigfeindewelche - voralternzwolftausendjahresvorandieerscheinenva - nderersteerdemenschderraumschiffgebrauchlichta - lsseinursprungvonkraftgestartseinlangefahrthinzwi - schensternartigraumaufdersuchenachdiesternwelch - egehabtbewohnbarplanetenkreisedrehensichundwo - hinderneurassevonverstandigmenschlichkeitkonnte - fortpflanzenundsicherfreuenanlebenslanglichfreude - undruhemitnichteinfurchtvorangreifenvonandererint - elligentgeschopfsvonhinzwischensternartigraum

a takto bolo zaznamenané aj do Guinnessovej knihy rekordov. Meno je zložené z 26 krstných mien začínajúcich iným písmenom latinskej abecedy, pričom za každým jedným z nich nasleduje nezvyčajne dlhé priezvisko. Jeho meno bolo tak náročné, že ho častokrát úradníci písali s chybami, a tak sa aj zaznamenalo v rôznych modifikáciách. Hubert emigroval so Spojených štátov a dobové záznamy hovoria o tom, že pracoval ako sadzač. Jeho meno vzbudilo pozornosť po prvý raz v roku 1938, keď sa ocitlo v telefónnom zozname.

Vyčnieval z davu

Hubertovi sa v roku 1952 narodil syn Hubert Blaine Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorff mladší, ktorý údajne vedel povedať svoje priezvisko už vo veku troch rokov. Jeho dlhé meno robilo úradom ťažkosti permanentne. Tie totiž používali skrátené formuláre, do ktorých sa meno nezmestilo. Keď sa však posťažoval, že nebude platiť účty, na ktorých nie je správne napísané jeho meno, situácia sa zlepšila. Zistiť, ktorá verzia jeho mena je správna, je zložité. Aj vo všetkých dobových rozhovoroch, ktoré poskytol médiám, sa stalo, že jeho meno prepísali vždy vlastným spôsobom. „Keď niekto zvolá moje meno, hneď viem, koho tým myslia. Nemám rád, keď som súčasťou stáda,“ povedal v jednom z rozhovorov.    

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…