Nakupovanie na splátky - tovar takmer okamžite bez drastického zaťaženia peňaženky
Inzercia
Inzercia

Nakupovanie na splátky - tovar takmer okamžite bez drastického zaťaženia peňaženky

Možno ste si doteraz mysleli, že tento druh platby využívajú predovšetkým ľudia, ktorí si produkty nemôžu dovoliť zaplatiť naraz hotovosti. V súčasnosti však po tejto možnosti siaha čoraz viac ľudí.

Ľudia rozmýšľajú, ako obdarovať svojich blízkych nielen počas vianočného obdobia. Aj v priebehu roka sa nájdu príležitosti, pri ktorých je darček žiaduci. Vyššie výdavky z rodinného rozpočtu však nemusia predstavovať len peniaze vynaložené na dary pre rodinu a priateľov. Vy sa taktiež môžete dostať do situácie, keď budete potrebovať alebo chcieť niečo pre seba. Či už ide o výmenu starej chladničky za novú alebo nákup obývačkovej steny, možnosť nakupovania na splátky by mohla byť užitočná.

Nákup na splátky nielen pre ľudí bez peňazí

Možno ste si doteraz mysleli, že tento druh platby využívajú predovšetkým ľudia, ktorí si produkty nemôžu dovoliť zaplatiť naraz hotovosti. V súčasnosti však po tejto možnosti siaha čoraz viac ľudí, ktorí by si síce mohli dovoliť zaplatiť ho aj naraz, avšak chcú sa vyhnúť prílišnému zaťaženiu peňaženky. Kúpiť si elektrické spotrebiče, kuchynské vybavenie alebo nábytok na splátky tak ani zďaleka nie je určený pre rodiny, ktoré si to nemôžu dovoliť. Práve naopak, nový produkt môžete mať rýchlo, jednoducho a bez toho, aby ste si mohli v danú chvíľu čokoľvek iné odopierať.

Foto: pexels

Nákup na splátky by nemal byť strašiakom

Ľudia sú častokrát presvedčení o tom, že keď financovanie akejkoľvek veci rieši iný sprostredkovateľ ako banka, rozhodne musí ísť o podvod, respektíve niečo neseriózne. Pravdou je, že aj splátkové spoločnosti podliehajú prísnemu dohľadu Národnej banky Slovenska a zároveň Obchodnej inšpekcie. Tá kontroluje ich aktuálne platné cenníky a celkový postup procesu. Takémuto nákupu na splátky sa teda netreba vyhýbať, pretože je bezpečný, jednoduchý, spoľahlivý a dostupný takmer pre každého.

Výhody nákupu na splátky

Okrem toho, že všetko vybavíte priamo na predajni, a to od podania žiadosti až po jej odsúhlasenie, v súčasnosti poskytuje väčšina spoločností tento typ predaja bez navýšenia. Tým, že peniaze neustále strácajú svoju hodnotu, ku koncu obdobia tak budete splácať menej peňazí. V skratke to znamená, že síce bude nominálna hodnota splátky stále rovnaká, jej skutočná hodnota o čosi klesne. Medzi ďalšie výhody patrí aj voliteľná doba splácania, možnosť odkladu splátok, dostupnosť nižších súm v porovnaní s bežnými pôžičkami, ale aj rôzne vernostné karty a programy. Navyše, v súčasnosti si takto môžete tovar objednať aj prostredníctvom internetu, čím sa nákup stáva ešte pohodlnejším.

Foto: pexels.com

Čo k nákupu na splátky potrebujete?

V prvom rade je k nákupu na splátky nevyhnutné slovenské občianstvo. Okrem toho potrebujete mať stály príjem, čo dáva poskytovateľovi istotu v splácaní. Pripravte si preto občiansky preukaz a výpisy z účtu, prípadne môže poskytovateľ vyžadovať aj potvrdenie o príjme od zamestnávateľa. Jednotlivé doklady, ktoré je potrebné doložiť, sa môžu od sprostredkovateľa k sprostredkovateľovi mierne líšiť, ale rozhodujúca je aj cena kupovaného tovaru. V niektorých prípadoch, zvyčajne, ak chcete nakúpiť tovar za viac ako 1 000 EUR, môže poskytovateľ požadovať aj druhý doklad totožnosti. Ak ste dôchodca alebo rodič na materskej dovolenke, pripravte si potvrdenie o poberaní príspevku, ak ste zase živnostník, vyžadovať sa budú pravdepodobne kópie daňových priznaní.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…