Už tam budeme? Ponúkame vám niekoľko tipov, ako zabaviť deti počas dlhej jazdy na dovolenku
Alexandra Valková
Alexandra Valková

Už tam budeme? Ponúkame vám niekoľko tipov, ako zabaviť deti počas dlhej jazdy na dovolenku

Ak máte deti a chystáte sa na dlhšiu cestu autom, tieto tipy určite oceníte. 

Cestovanie s deťmi — Foto: freepik.com

Bratislava - Leto, čas dovoleniek, výletov a cestovania - a stresu s potomkami. Určite to tiež poznáte. Len čo naložíte deti do auta, poriadne ich pripútate do autosedačky a sadnete si za volant, ste spotení, ako keby ste vybehli na Lomničák. A dlhá cesta je pritom len pred vami. My pre vás máme tipy, ktoré vám cestovanie s deťmi rozhodne uľahčia. 

Je samozrejme rozdiel ísť pár minút na nákup a vyraziť na výlet na druhú stranu republiky alebo dokonca do zahraničia, napríklad na hory alebo k moru. Ako zvládnuť dlhšiu cestu s deťmi a nezblázniť sa, tak to je naozaj otázka za milión. Ale ide to! Pozbierali sme pre vás rôzne rady a odporúčania.

Pred cestou

Je pár vecí, na sa treba pripraviť sa ešte pred samotnou cestou. Pre deti aj pre vás musí byť cesta pohodlná. Treba mať zbalené niečo na jedenie a pitie a zároveň si treba dopredu premyslieť, ako deti zabaviť. Vezmite si do auta pokojne deku, malý vankúšik alebo cestovnú podporu na hlavu. A nezabúdajte, obľúbený plyšák chce ísť s vami na výlet tiež! Pohodlie je hneď po bezpečnosti na prvom mieste.

Jedlo a pitie je nevyhnutnosť 

Hlad a smäd sú najväčšou príčinou detskej mrzutosti. Držiak na pitie pri autosedačke sa rozhodne hodí. Jedlo prakticky zabaľte, snažte sa o pestrosť - z každého niečo: sladké, slané, zdravé a trebárs aj trocha toho nezdravého. Majte ho po ruke, pretože aj keď šoférujete, mali by ste byť schopní bezpečne "nakŕmiť divé šelmy".

Preč s nudou 

Nuda do rodinného auta nepatrí. Okrem šoférovania a obstarania detí sa musíte postarať aj o "program na cestu". Klaunom byť za volantom síce nemôžete, ale možností je našťastie pomerne dosť. Tu je zopár tipov z portálu emimino.cz. 

Ako zabaviť deti pri cestovaní autom?

  • Pastelky a papier s podložkou

Dobrým tipom je použiť krabicu od pizze - vnútri sú pastelky a papiere, samotná krabica poslúži ako podložka. Až dorazíte do cieľa, vyhodíte ju. A ak cestujete do Talianska, o dôvod viac kúpiť si originálnu taliansku pizzu, aby bola podložka na cestu domov pripravená.

  • Knižky alebo zošity so samolepkami

Možnosť nalepiť si obrázok kamkoľvek sa len dá baví každé dieťatko zhruba od dvoch rokov vyššie. A vy máte hodinku pokoja k dobru!

  • Tablet, mobil a spol.

Áno, uznávame, nie je to niečo, čo v rukách svojich detí vidíme radi, ale na prísloví "Účel svätí prostriedky" niečo je. Rozhodne je to niečo, čo vám ukrojí ďalší kus cesty. V aute sa každá polhodina pokoja bez otázky "Už tam budeme?" Hodí!

  • Smart ceruzka 

Toto je skutočne dobrý vynález. Nabite ceruzku, zbaľte obľúbené smart knihy a vyrazte. Čo tak napríklad spievanky? Tie sú na cesty ako ideálne a spievať s nimi môžete všetci.

  • Slúchadlá

Väčšie deti, asi tak od predškolského veku, už majú svoj hudobný aj literárny vkus. Počúvať soundtrack z filmu o kráľovnej, čo vie všetko zmraziť, je síce fajn, ale keď počujete po stýkrát "Let it goooo, Let it goooo...", lezie vám to už celkom na naervy. No nie? Slúchadlá sú super riešenie. Dnes sú na trhu aj detské, menšej veľkosti a s lákavým dizajnom pre deti.

 

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…