Topmodelka Alexandra Gachulincová o modelingu: Anorexia je v brandži častá, ale vatu s džúsom nejeme
Alexandra Valková
Alexandra Valková

Topmodelka Alexandra Gachulincová o modelingu: Anorexia je v brandži častá, ale vatu s džúsom nejeme

Saša Gachulincová prehovorila o konkurencii medzi modelkami.

Topmodelka Alexandra Gachulincová — Foto: Instagram @sashagachul

Bratislava -Tridsaťročná Slovenka opísala v rozhovore, ako to chodí v brandži, v ktorej sú u mnohých dievčat časté poruchy príjmu potravy ako anorexia či bulímia.

S modelingom začínala Saša Gachulincová v trinástich rokoch. Precestovala vďaka nemu mnoho krajín a spoznala zaujímavých ľudí, s ktorými dodnes udržiava kontakt či priateľstvo. Topmodelka agentúry Elite Bratislava približuje v rozhovore pre web Brainee.sk, ako vyzerá v skutočnosti svet modelingu.

Fámy o modelkách a jedení vaty namočenej vo vode či v džúse 

Ľudia si často a radi vymýšľajú rôzne príbehy, ktoré potom kolujú ďalej a vznikajú tak fámy a polopravdy. Jedenie vaty je jednou zo lží, o ktorých sa vo svete hovorí. Saša sa však v živote s ničím takým nestretla. Ako opisuje v rozhovore pre Brainee.sk, je to pre ňu hlúposť a nikdy to neurobila ona, ani nikto z jej okolia. Zažila však niečo oveľa horšie, a to, ako jej kolegyne riešili problémy akými sú anorexia či bulímia. 

Modelka však pre Brainee.sk tvrdí, že keď si niečo takéto všimne klient či agentúra, samozrejme to ihneď riešia. Je to totiž závažná psychická porucha. 

Svet modelingu v súčasnosti 

Topmodelka sa modelingu venuje už šestnásť rokov. Toto odvetvie opisuje ako dynamický a živý svet, ktorý sa neustále mení. Niektoré ženy tomu však úplne prepadnú. „Je dôležité to toľko neprežívať. Nie sme lekári, ktorí operujú ľudské srdcia. Vďaka modelingu spoznáte iné kultúry, mestá, jazyky i priateľov. Rovnako ako každá práca má aj táto svoje plusy a mínusy. Prichádzajú stále nové modelky, je tu neustála konkurencia. Napriek tomu som si po rozvoľnení opatrení uvedomila, že svoju prácu milujem a chcem ju robiť do konca života,“ povedala pre Brainee.sk. 

Česko-slovenská mafia 

Ak si kladiete otázku, či vo svete modelingu existujú reálne priateľstvá a nie je to iba o pretvárke, Saša ma vtipnú a jasnú odpoveď: „Existujú. Hlavne my Slovenky a Češky sme veľké kamarátky. Hovoria nám česko-slovenská mafia. S dievčatami, ktoré boli - a niektoré stále sú - slávnymi modelkami, si dodnes voláme a píšeme. A keď sa stretneme osobne, dokážeme sa rozprávať celé hodiny,“ hovorí pre Brainee.sk.

Na vrchol sa dostala pomerne rýchlo 

A ako sa táto krásna Slovenska dostala do sveta top modelingu? Tak, ako väčšina začínajúcich modelov, aj ona išla na casting, konkrétne do agentúry Elite Model Look, čo je jedna z najlepších agentúr na svete. Táto súťaž je, bez ohľadu na to, či ju vyhráte alebo nie, určite dobrým štartom. „Slovenské kolo som vyhrala, na svetovom finále som skončila druhá. Vystrelila som teda rýchlo na vrchol. Ale nebol čas sa moc riešiť. V tej dobe navyše neboli ani sociálne siete. Dostali sme všetci do ruky mapu a celé dni sme pracovali,“  vysvetľuje pre Brainee.sk.

Aj napriek tomu, že jej po ukončení gymnázia nevyšla vždy každá pracovná ponuka a mrzelo ju to, nikdy nezávidela ani nežiarlila na ostatné dievčatá a úspech priala naozaj každému. „Samozrejme že je človeku ľúto, keď klient nepotvrdí objednávku, a hľadá potom chybu hlavne v sebe. Ale každý si musí uvedomiť, že klient len ​​hľadá pre určitú kampaň konkrétny typ dievčaťa a nie je to o tom, že nie ste dostatočne pekná,“ povedala pre Brainee.sk.

 

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…