Ako tínedžerka nemohla nosiť mejkap. Dnes má módnu a kozmetickú značku a stala sa z nej miliardárka
Alexandra Valková
Alexandra Valková

Ako tínedžerka nemohla nosiť mejkap. Dnes má módnu a kozmetickú značku a stala sa z nej miliardárka

Okrem úspešných hitov má celosvetovo známa speváčka na konte úspešnú značku s oblečením a dekoratívnou kozmetikou. 

Rihanna — Foto: Instagram @badgalriri

Los Angeles - Barbadoská popová speváčka a módna návrhárka Rihanna sa oficiálne stala dolárovou miliardárkou.

Po americkej moderátorke Oprah Winfreyovej je Rihanna aktuálne celosvetovo druhou najbohatšou ženou v šoubiznise a najbohatšou hudobníčkou na svete, vyplýva z hodnotenia časopisu Forbes.

Zarába jej vlastná kozmetická značka 

Podľa daného zdroja, z ktorého vo štvrtok citovali stanica Sky News a tlačová agentúra AFP, disponuje Rihanna (33) majetkom vo výške 1,7 miliardy dolárov. Väčšina z jej imania pritom pochádza z kozmetickej značky Fenty Beauty, ktorú založila v roku 2017, pričom vlastní 50 percent akcií tejto spoločnosti.

Ďalšími zdrojmi jej príjmov sú podiely v módnej firme Savage X Fenty, ako aj pôsobenie v oblasti hudby a filmu.

Rihanna vstúpila na hudobnú scénu v roku 2005 a vydala celosvetové hity ako We Found Love, SOS, Umbrella, Unfaithful či California King Bed. Je držiteľkou deviatich cien Grammy. Hoci svoj posledný štúdiový album Anti vydala v roku 2016, na sociálnych sieťach má stámilióny sledovateľov.

Život úspešnej podnikateľky a speváčky 

 • NARODILA SA A VYRASTALA NA BARBADOSE

Rihanna sa narodila 20. februára 1988 v meste Saint Michael na Barbadose. Je dcérou účtovníčky Moniky Braithwaiteovej a vedúceho skladu Ronalda Fentyho. Informuje o tom crfashioonbook.com. 

 • JEJ RODNÉ MENO NIE JE RIHANNA

Rihannino krstné meno je v skutočnosti Robyn Rihanna Fenty. Aj keď sa prezentuje uemelckým menom Rihanna, jej blízki priatelia a rodina jej stále hovoria Robyn.

 • MÁ DVOCH MLADŠÍCH BRATOV 

Aj keď sa ich rodičia rozviedli, keď mala 14 rokov, so svojou mamou, otcom, ako aj dvoma mladšími bratmi Rajadovom a Rorreyom Fentym má blízky vzťah. 

 • BOLA SVEDKOM EXORCIZMU

Rihanna vyrastala v náboženskej komunite a bola svedkom viacnásobného exorcizmu. Jednu situáciu opísala ako dievča hovorilo viacerými jazykmi a kričalo, zatiaľ čo sa všetci ostatní modlili za jej život.

 • BOLA ARMÁDNA KADETKA 

​Rihanna získala na strednej škole vojenské skúsenosti ako armádna kadetka vo vojnovom programe. Kolega z Barbadosu, spevák a skladateľ Shontelle, bol jej seržant.

 • AKO DOSPIEVAJÚCA NEMOHLA NOSIŤ MEJKAP 

Aj keď je dnes známa ako jedna z kráľovien líčenia, Rihanna mala ako tínedžerka zakázané nosiť mejkap. S týmto zákazom prišla práve jej mama. Posadnutosť mejkapom pôvodne pochádza z toho, ako sledovala svoju matku pracovať pri pulte s kozmetikou v obchodnom dome.

 • ZALOŽILA NADÁCIU THE BELIEVE 

V roku 2006 založila Rihanna The Believe Foundation, organizáciu, ktorá pomáha nevyliečiteľne chorým deťom. O šesť rokov neskôr založila nadáciu Clara Lionel Foundation na podporu globálneho vzdelávania a reakcie na núdzové situácie. Rihannin každoročný diamantový ples sa stal hviezdnou charitatívnou udalosťou.

 • 22. FEBRUÁR JE JEJ NÁRODNÝ DEŇ

Rihanna má so svojou rodnou krajinou skvelý vzťah. V roku 2008 bývalý predseda vlády Barbadosu David Thompson 22. februára oficiálne vyhlásil ako Deň Rihanny. Obyvatelia Barbadosu ho každoročne oslavujú počúvaním jej hudby a občas sa Rihanna vráti, aby vystúpila. Je tiež oficiálnou tvárou cestovného ruchu Barbadosu a mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca. Akoby toho nebolo málo, v roku 2017 Barbados premenoval jednu ulicu na ulicu Rihanna Drive.

 • MÁ 25 TETOVANÍ 

Rihanna kedysi priznala, že tetovanie je pre ňu ako závislosť. „Rada sa motám v tatérskych obchodoch. Veľmi ma fascinujú tetovania. Je to celá kultúra a ja ju študujem. Niekedy idem s priateľmi alebo len tak sama,“ povedala.

 • JE ZAKLADATEĽKOU KOZMETICKEJ ZNAČKY FENTY BEAUTY

V roku 2017 Rihanna založila svoju lukratívnu kozmetickú spoločnosť Fenty Beauty. Verejnosť si značku veľmi obľúbila, a to aj vďaka tomu, že ponúkala 50 základných odtieňov pre ženy so všetkými typmi pleti. 

 • BOLA REČNÍČKOU NA HARVARDE 

V roku 2017 Harvardská univerzita ocenila Rihannu za humanitárny čin roka. Okrem toho, že hovorila o svojom celoživotnom inštinkte pomáhať ľuďom, predovšetkým vtipkovala a žartovala: „Tak som sa dostala na Harvard. Nikdy som si nemyslela, že by som to v živote mohla povedať.“

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…