Darček pre odvážnu povahu? Paragliding splní sen o lietaní
Inzercia
Inzercia

Darček pre odvážnu povahu? Paragliding splní sen o lietaní

Lámete si hlavu nad tým, čo darovať blízkej osobe na životné jubileum? Šperky, drahá elektronika, peniaze alebo čokoľvek iné hmotné vám nepríde dosť osobné alebo originálne? Súhlasíme, darujte preto radšej nezabudnuteľný zážitok.

Hmotné veci nás síce môžu skvelo potešiť v momente darovania, no radosť z nich netrvá dlho. Na druhú stranu spomienky, tie len tak nevyblednú. O to viac, ak je to spomienka na zážitok, ktorý v nás silno zarezonoval.

Preto ak hľadáte originálny zážitkový darček pre odvážnu ženu alebo muža, pozrite sa na zážitky ako let lietadlom, balónom, skok z lietadla alebo napríklad taký paragliding (paraglajding). Existuje niekoľko portálov, ktoré predávajú takéto darčeky a poukaz môžete mať raz-dva.

Konkrétne paragliding je vhodný zážitok pre tých, ktorí majú radi vzrušenie a adrenalín, ale voľný pád (napríklad počas zoskoku z lietadla) je už za hranicou ich komfortnej zóny.

Ako taký paragliding prebieha a na čo sa pripraviť?

Na výber sú dva druhy paraglidingu

Voľný paragliding znamená let bez motora, pri ktorom sa využívajú len prírodné živly. Lietanie na padákovom klzáku preto prebieha počas vhodných poveternostných podmienok a štartuje sa rozbehom z kopca.

Motorový paragliding využíva motor, ako už názov napovedá. Tento druh paraglidingu môže byť síce hlučnejší, no vďaka motoru sa dostanete ďalej a pozriete si aj miesta, ktoré by ste pri klasickom voľnom paraglidingu nevideli.

Môžem letieť sám/a alebo s inštruktorom?

Najistejšie je darovať tandemový paragliding, pri ktorom je letec spojený s inštruktorom a ten má všetko pevne v rukách. Netreba preto žiadnu špeciálnu prípravu, stačí sa dostaviť na dohodnuté miesto a po krátkej inštruktáži vzlietnuť.

Tí odvážnejší však môžu vyskúšať aj kurz paraglidingu, počas ktorého sa naučia základ tohto mladého vzdušného športu. Po dôkladnej príprave si potom účastník sám skúša vzlety, pričom na všetko dohliadajú skúsení inštruktori a zážitok je maximálne bezpečný.

Kde na Slovensku si môžem vyskúšať paragliding? 

Na Slovensku si paragliding môžete vyskúšať v mnohých lokalitách, pretože na to máme vhodnú hornatú prírodu. K najznámejším lokalitám patria najmä Donovaly, ale aj Očová, Liptovský Mikuláš, Straník pri Žiline či Nové Mesto nad Váhom. Ak je náhodou váš oslávenec/oslávenkyňa z niektorých z týchto lokalít, o to viac ocení možnosť pozrieť si svoj rodný kraj z vtáčej perspektívy.

Ak vás tieto riadky presvedčili a radi by ste tiež darovali nezabudnuteľný zážitok, navštívte portál Adrop.sk, na ktorom nájdete hromadu zážitkových darčekov pre všetky vekové kategórie.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…