Dobré noviny
Ružomberok ide do novej sezóny bez veľkých vyhlásení
SITA
SITA

Ružomberok ide do novej sezóny bez veľkých vyhlásení

Ružomberčania, ako tradične, ani pred touto sezónou neabsolvovali zahraničné sústredenie.

RUŽOMBEROK 12. júla - V ružomberskom MFK zvyklo bývať v ostatných rokoch poriadne horúce leto, ostatné dovolenkové obdobie bolo vo futbalovom klube na Liptove v znamení hotovej turbulencie.

Zmeny nastali na trénerských postoch i na jednom funkcionárskom, došlo doslova k frontálnemu odlivu hráčov z kádra, navyše B-tím Ružomberka, ktorý v minulej sezóne účinkoval v II. lige, zrušili.

"Dovoľte mi, aby som predstavil mojich najbližších spolupracovníkov," zobral si úvodné slovo na štvrtkovej tlačovej konferencii klubu MFK Ružomberok jeho generálny riaditeľ Milan Baraník.

"Hlavným trénerom mužstva je Ladislav Šimčo, asistovať mu budú Anton Šoltis a Ján Haspra mladší. Trénerom brankárov sa stal Ján Hablák, ktorý bude mať na starosti aj gólmanov ostatných družstiev v klube. Vo funkcii športového riaditeľa klubu vystriedal Jaroslava Köstla Michal Mertinyák, ten, ako je známe, pôsobí v MFK v rôznych pozíciách už niekoľko rokov."

Ružomberčania, ako tradične, ani teraz neabsolvovali zahraničné sústredenie. Tréningový tábor si na 11 dní rozložili v Senci, odkiaľ vyrážali za súpermi do Maďarska a Rakúska.

Jedinou posilou Mukendi

"Myslím si, že napriek všetkým problémom sa klubovému vedeniu podarilo zabezpečiť pre nás optimálne podmienky na prípravu. Stretnutia s kvalitnými súpermi nás dostatočne preverili. O základnej jedenástke máme už takmer jasno. Chceme hrať kombinačnejší futbal, ako to bolo v Ružomberku v minulom ročníku, keď najmä na jar sa mužstvo spoliehalo viac na nakopávané lopty," zhrnul Šimčo.

Tlak na výsledky je pod Čebraťom už dlhodobo veľký. "Keď som v telefonickom rozhovore povedal majiteľovi klubu pánovi Milanovi Fiľovi, že naším cieľom je skončiť do šiesteho miesta, nechcel o tom ani počuť," poznamenal k cieľom v nadchádzajúcej corgoňligovej sezóne Baraník.

"V lige je silná štvorka, ktorá si to pravdepodobne rozdá o titul. Zvyšných osem mužstiev je vyrovnaných. Bude veľmi dôležité, ako každé z nich odštartuje súťaž," doplnil ho hlavný kouč.

Jedinou posilou v liptovskom tíme je Calvin Mukendi z Demokratickej republiky Kongo, ktorý by mal byť hlavnou útočnou silou MFK.

"Je to veľmi dobre stavaný futbalista. So svojimi 193 cm a 90 kg pri solídnej pohybovej koordinácii je veľmi silný v osobných súbojoch," poznamenal Šimčo. Niektoré náležitosti ohľadom prestupu tohto hráča ešte treba dotiahnuť, v klube však veria, že v sobotu pri corgoňligovej premiére doma proti Zlatým Moravciam už bude môcť nastúpiť.

Výšku rozpočtu neprezradili

Staronovým kapitánom v minulej sezóne šiesteho tímu Corgoň ligy sa stal Tomáš Ďubek. "Nečakal som, že dnes tu budem medzi vami. Táto myšlienka sa začala rodiť na sústredení v Senci a všetko uzatvoril tento týždeň tréner Šimčo. Verím, že jeho dôveru i dôveru spoluhráčov nesklamem," uviedol na stretnutí s novinármi skúsený stredopoliar Ďubek.

Výšku rozpočtu, s akým budú môcť v MFK v novom súťažnom ročníku narábať, sa novinári nedozvedeli.

"Neprezradím presné číslo. Môžem povedať akurát toľko, že výslednú čiastku ovplyvní aj to, že už nebudeme mať \'béčko\' a tiež niektoré ďalšie rezervy," znela Baraníkova odpoveď.

Káder MFK Ružomberok:

Brankári: Lukáš Zich (ČR), Tomáš Lešňovský, Tomáš Pažítka

Obrancovia: Lukáš Bielák, Martin Jurkemik, Martin Nosek, Jakub Janso, Lukáš Ondrek, Peter Maslo, Oliver Práznovský

Stredopoliari: Lukáš Greššák, Mário Almaský, Tomáš Gerát, Martin Nagy, Juraj Vavrík, Lukáš Lupták, Štefan Pekár, Richard Bartoš, Ivan Kotora, Filip Serečin, Tomáš Ďubek

Útočníci: Mikuláš Bumbera, Andrej Lovás, Štefan Gerec, Calvin Mulumba Mukendi

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Ladislav Šimčo

Asistenti trénera: Anton Šoltis, Ján Haspra

Tréner brankárov: Ján Hablák

Športový riaditeľ: Michal Mertinyák

Lekári: MUDr. František Rigo, MUDr. Tibor Letko

Masér: Juraj Hervartovský

Vedúci mužstva: Peter Adamčiak

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…