Tri týždne po svadbe im explodoval dom. Svetu ukazujú, ako stoja pri sebe s jazvami na tele aj na duši
Simona Gálová
Simona Gálová

Tri týždne po svadbe im explodoval dom. Svetu ukazujú, ako stoja pri sebe s jazvami na tele aj na duši

Svoju cestu zotavovania zdieľajú na sociálnych sieťach.

Len tri týždne po ich svadbe zažili najhorší deň v živote. Teraz proces zotavovania zdieľajú so svetom. — Foto: Instagram - @kevin_and_medleys_recovery

SHREVEPORT 26. júla – Kevin a Medley Bokunovci strávili väčšinu svojho manželského života v nemocnici. V roku 2019 len tri týždne po ich svadbe došlo u nich doma k masívnej explózii zemného plynu. Medley, zdravotná sestra a Kevin, študent medicíny, boli prevezení do miestnej nemocnice s popáleninami, ktoré vážne ohrozovali ich život. Kevin mal popálení na 35 percentách tela a v nemocnici strávil tri týždne. Medley však zostala v nemocnici takmer päť mesiacov, pretože popáleniny pokrývali až 96 percent jej tela. Jej šanca na prežite bola malá. Podstúpila dvadsaťsedem operácii, dva mesiace strávila v rehabilitačnej nemocnici a lekári ju dokázali zachrániť.

„Ľudia používajú frázu bojujeme o život, ale ja som naozaj bojovala,“ povedala Medley pre KSLA. Aj o dva roky po nehode však obaja manželia čelia novým výzvam. „Naša pokožka je veľmi citlivá. Ak mám len jednu ruku na slnečnom svete, hneď je to viditeľné. Na priame slnečné svetlo nebudeme môcť ísť niekoľko rokov,“ vysvetlil Kevin.

Zotavovanie tela aj duše

Svoje trápenia aj malé radosti zdieľajú na svojom instagramovom profile. Obaja chcú, aby sa ich príbeh nádeje, vytrvalosti a lásky dostal k tým, ktorí sa cítia beznádejne. Cudzí ľudia totiž pomohli im, keď prežívali najťažšie chvíle. V priebehu niekoľkých dní po incidente vyzbierali ľudia z celého sveta 50 000 dolárov. Dvojici zaslali aj darčekové karty, malé darčeky a ďalšie šeky s rôznymi sumami. „Bola to neuveriteľná pomoc. Vďaka týmto ľuďom sme sa mohli plne sústrediť na svoje zotavenie,“ prezradil Kevin.

Ich zotavovanie však stále pokračuje, a to nie len to fyzické, ale najmä psychické. „V poslednej dobe sa naozaj cítim skľúčená vo svojom vlastnom tele. Napriek tomu, že povzbudzujem iné ženy, aby videli svoju silu, ja sama s tým bojujem. Už ma unavuje vidieť svoje jazvy. Už ma unavuje vidieť svoju kožu a všetko, čo vidím pri pohľade do zrkadla,“ priznala Medley pri poslednej zverejnenej fotografii. „V poslednom čase sa naozaj snažím zmieriť sama so sebou. Želám si, aby tento náš profil bol o nádeji, ale súčasťou nádeje je aj pravda, že sa občas cítime mizerne,“ dodala.

Stáť pri sebe

Tento manželský pár si je ozajstnou oporou v zdraví aj v chorobe. „Keď som prišla z nemocnice domov, Kevin bol tiež po niekoľkých operáciách, no staral sa o mňa bez zbytočných slov. Nikdy nebol nahnevaný, nikdy mi nič nevyčítal,“ povedala dojemne o manželovi. Kevin musel Medley vymieňať obväzy, starať sa o popáleniny, obliekať ju, česať aj učiť chodiť. „Nie sme so všetkým zmierení, no jeden bez druhého by sme to už dávno všetko vzdali. Jedného dňa pochopíme prečo sa to stalo nám. Jedného dňa pochopíme bolesť, ale teraz musíme stáť s jazvami na tele aj na duši jeden pri druhom, dodal s nádejou Kevin.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…