Vybavenie obývacej izby, ktoré naplní všetky vaše túžby
Inzercia
Inzercia

Vybavenie obývacej izby, ktoré naplní všetky vaše túžby

Na kvalitu bývania nemá vplyv len rozloha. Pod jeho vzhľad a pohodlie sa podpisuje aj veľmi veľa iných dôležitých faktorov. A pri obývacej izbe to platí dvojnásobne, pretože ide o priestor, ktorý priťahuje najviac pozornosti a je stredobodom neustáleho diania. V interiérovom dizajne preto zohráva táto miestnosť kľúčovú úlohu. To však neznamená, že by ste pre jej zariadenie alebo renováciu mali získať vysokoškolský titul.

Ilustračné foto. — Foto: Shutterstock.com/Followtheflow

S určitými doplnkami a schopnosťou ich vzájomnej kombinácie môžete predsa vniesť nový závan sviežosti aj do vašej starej obývacej miestnosti. Prezradíme vám ako a pomocou ktorých doplnkov to pôjde „ako po masle.

Pohodlná pohovka

Je ťažké si predstaviť modernú obývaciu izbu bez čalúneného nábytku, kde si môžete oddýchnuť, odpočinúť, dať šálku kávy, pozrieť zaujímavý program v televízií alebo prečítať obľúbenú knihu. V každom jednom priestore týmto účelom preto s hrdosťou a veľmi dobre slúži pohodlná pohovka.

Typ nábytku, ktorý spolu s kvalitnou manželskou posteľou symbolizuje interiérové pohodlie a jeho útulnosť asi najviac. Pohovky sa stali v našich domovoch skutočne nenahraditeľnými doplnkami. Ide o pohodlný a multifunkčný nábytok, ktorý vám umožní využiť priestor v miestnosti na maximum. Samozrejme, závisí od vašej schopnosti si takýto luxusný kúsok správne vybrať.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: Shutterstock.com/ppa

Veľkosť, tvar a farba pohovky nezávisia len od vášho vkusu, ale aj od plochy obývacej izby, výšky stropov, veľkosti a počtu okien a samozrejme od všeobecného poňatia priestoru. Teda všeobecne zo všetkého, na čo sa musí pri predstavách ideálnej obývacej izby myslieť.

Nenechajte sa preto ovplyvniť iba emóciami, nevyberajte len očami a neriskujte impulzívne kroky. Všetko si dobre a dôkladne premyslite a určite si správny model aj z online ponuky vyberiete.

Nový závan sviežosti vo vašej starej obývacej miestnosti

Pohovka nie je jediná vec, ktorá tvorí základ tejto miestnosti. Určite budete potrebovať aj ďalšie iné moderné a kvalitné vybavenie obývacej izby.

Sem veľmi často patrí napríklad krásny stolík pod TV, skrinky, komody, koberce či police. Jedno bez druhého jednoducho fungovať nebude. Naopak, ak si dáte záležať na dôležitých detailoch, ktoré vytvoria jeden kompaktný celok, vnesiete nový závan sviežosti aj do vašej starej obývacej miestnosti.

Výmena a renovácia pomocou takéhoto vybavenie je rýchla, lacná a nenáročná. Stačí poznať všetky rozmery a vyplniť vhodným nábytkom alebo zostavami konkrétne priestory.

Dôležitý detail každej obývacej izby

Nízky alebo vysoký, široký alebo úzky, vyrobený z prírodného dreva alebo číreho skla s kovovým základom? Zaujímavý vzhľad konferenčného stolíka často prekonáva jeho praktickosť a funkčnosť, ktorá sa pri tejto položke až tak nevyžaduje.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: Shutterstock.com/Followtheflow

Je pravda, že je potrebné a vhodné dobre navzájom kombinovať takýto stôl s inými kusmi nábytku v obývacej izbe. Často je však jedinou praktickou cenenou vlastnosťou tohto nábytku len jeho veľkosť.

Pohodlný koberec

Podlahu v tejto miestnosti by mal zdobiť aj koberec. A to aj napriek tomu, že je považovaný za „lapač prachu. Koniec koncov, tento nelichotivý názov mu vymysleli len ľudia, ktorí sú príliš leniví na to, aby ho pravidelne čistili.

Krásny koberec v strede obývacej miestnosti, na ktorého výhodnú kúpu dnes môžete využiť viaceré výhodné zľavy, predsa tvorí dôležitú súčasť modernej obývačky. A nielen ako dekoratívny prvok. Použitie koberca môže zmierniť jas akcentov, vytvoriť kročajovú i tepelnú izoláciu, vyvážiť asymetrické usporiadanie nábytku a dokonca zúžiť alebo rozšíriť hranice miestnosti. Tak to sním a všetkými vyššie spomenutými tipmi skúste. Nie je to žiadne časovo ani finančne nereálne riešenie.

Už ste čítali?

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…