VIDEO: Posledná pieseň Milana Lasicu. Vypočujte si emotívneho Anjela v podaní Mariána Čekovského
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

VIDEO: Posledná pieseň Milana Lasicu. Vypočujte si emotívneho Anjela v podaní Mariána Čekovského

Slovensko prišlo v nedeľu večer o jednu zo svojich najväčších osobnosti. Opustil nás herec a komik Milan Lasica, ktorý nás svojím humorom zabával desiatky rokov.

Marián Čekovský a Milan Lasica — Foto: TASR/Milan Kapusta, Dano Veselský

BRATISLAVA 22. júla - Slovensko prišlo v nedeľu večer o jednu zo svojich najväčších osobnosti. Opustil nás herec a komik Milan Lasica, ktorý nás svojím humorom zabával desiatky rokov. Ešte predtým však stihol pripraviť prekvapenie.

Hudobník Marián Čekovský zverejnil emotívnu pieseň Anjel, ktorej text mu napísal práve Lasica. „RIP, môj drahý priateľ. Našu prácu dokončím," napísal obľúbený „Čeky“ po tom, čo sa dozvedel, že legendárny humorista už nie je medzi nami - a o pár dní svoj sľub splnil. „Otca som stratil, keď som mal šesť rokov, teraz mi zomrel druhýkrát," povedal pre TASR Čekovský.

Plánovali turné a album

S Lasicom plánoval dokonca turné a spoluprácu na spoločnom albume aj s ďalším spevákom a skladateľom Petrom Lipom. „Potom zrazu prišla ‚korona‘, rozhodli sme sa, že sa stíšime. Na Vianoce som mu napísal, že si od Ježiška želám nejaký text od Milana Lasicu, Milan mi odpísal - Dobre, poviem mu,“ priblížil hudobník genézu celkovo desiatich textov, ktoré mu Lasica skutočne daroval „pod stromček“.

„V tom čase sa rozpútala debata o tom, že mám záujem urobiť album Čekovský spieva Lasicu pri Lipe. Mali sme sa stretnúť u mňa v štúdiu v Košiciach, ktoré som sa snažil z dôvodu tohto projektu čo najskôr dokončiť, aby mali páni pohodlie pri nahrávaní. Bola to konečne možnosť zažiť niečo, na čo som sa veľmi tešil,“ vysvetľuje Čekovský.

Desať Lasicových textov

Nahrávacie štúdio naozaj dokončil, desať Lasicových textov mal na stole a dostali aj podobu „hudobnej skice“. Anjela som mal najmenej spracovaného, pretože to bol jeden z posledných textov, ktorý mi poslal. Keď Milan Lasica odišiel, uvedomil som si, že všetky moje plány naberajú iný smer. Rozhodol som sa pesničku nazvať Anjel, naspieval som ju na prvýkrát takisto ako pred niekoľkými rokmi pieseň Myslím, že môže byť,“ prezradil Čekovský.

V jeho štúdiu Fuga mali nahrávať aj pieseň, ktorú Lasica napísal pre „Čekyho“ sestru Ľubicu. „Mal ju veľmi rád, hrávali spolu v Bratislava Hot Serenaders práve s orchestrom, s ktorým vystupoval Milan naposledy a odišiel tým najgrandióznejším, chaplinovským až moliérovským spôsobom,“ dodáva k piesni Slečna z letiska, ktorá bude súčasťou pripravovaného albumu. Momentálne ho avizuje Anjel.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…