Drogovo závislá žena mu ukradla psa. Namiesto toho, aby zavolal políciu, jej podal pomocnú ruku
Alexandra Valková
Alexandra Valková

Drogovo závislá žena mu ukradla psa. Namiesto toho, aby zavolal políciu, jej podal pomocnú ruku

Urobil to, čo by spravil len málokto.

Darla a Brayden Morton — Foto: Facebook(Brayden Morton, findtherightrehab

KANADA 16. júla - Keď zmizne domáce zviera, majitelia prehľadávajú Facebook a každú jednu skupinu, kde by svojho miláčika mohli nájsť. Sociálne siete bombardujú prosbami o pomoc, uverejňujú fotografie svojich miláčikov spolu s informáciami, kontaktom a peňažnou odmenou, ktorú sú ochotní vyplatiť tomu, kto ich psíka nájde.

Psík Darla, ktorého majiteľom je Brayden Morton, neutiekol alebo sa nestratil tak ako väčšina psov. Tohto šar peja ukradli priamo pred domom v Cranstone v Britskej Kolumbii. Jej únoscovia ju naložili do pick-upu a odišli. Majiteľ okamžite zverejnil správu o incidente na sociálne siete, kde príspevok zdieľalo viac ako 30-tisíc ľudí. Brayden ponúkal tomu, kto nájde jeho lásku, odmenu 5-tisíc dolárov. 

Spozoroval čosi zvláštne

Zrazu Braydenovi zazvonil v telefón a na druhej strane sa ozvala žena, ktorá znela rozrušene a plakala. Bolo mu jasné, že ide o jedného z únoscov. Namiesto toho, aby kričal a zúril, ženu utešil a snažil sa ju upokojiť. dohodli si stretnutie na parkovisku pri obchodnom centre, žena mu v slzách vrátula Darlu a ospravedlnila sa. Za tento únos nebola zodpovedná len ona, no cítila sa naozaj previnilo a všetko hneď oľutovala.

Na tomto príbehu by možno nebolo nič až tak nezvyčajne, pokiaľ si majiteľ psa nevšimol ženine správanie. Ihneď mu bolo jasné, že je drogovo závislá. Práve únos jeho psa bol prostriedkom na získanie peňazí na nákup drog. Brayden spozoroval, že užíva drogy aj preto, že on sám bol kedysi drogovo závislý. 

Foto: Facebook Brayden Morton

Čaká, ako sa rozhodne 

Ako píše Good News Network, Brayden je čistý od roku 2015, k čomu mu veľmi pomohol pobyt v centre pre drogovo závislých. Po úspešnom absolvovaní programu sa z neho stal dobrovoľník. Nakoniec sje z neho poradca, ktorý dodnes pracuje v teréne - vedie spoločnosť Find the Right Rehab, ktorej cieľom je spojiť závislých so zariadením, ktoré im ponúkne najlepšie možnosti liečby.

Majiteľ psa bol pripravený odovzdať peniaze tomu, kto mu Darlu vráti. Pri tejto žene si to však rozmyslel a namiesto peňažnej odmeny jej ponúkol niečo, čo jej mohlo zmeniť život od základov. Ak by bola ochotná nastúpiť do liečebného centra pre drogovo závislých, Brayden by jej celý pobyt zaplatil. Od tohto osudového dňa sú v kontakte a Braden stále čaká na rozhodnutie. Z vlastnej skúsenosti však vie, že závislý skončí až vtedy, keď je skutočne pripravený. Preto naďalej dúfa, že žena túto jedinečnú príležitosť využije a zmení si život k lepšiemu.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…