Čo môžete spraviť pre svoje sexuálne zdravie na jeseň? 7 tipov, ktoré zlepšia výkon v spálni
Inzercia
Inzercia

Čo môžete spraviť pre svoje sexuálne zdravie na jeseň? 7 tipov, ktoré zlepšia výkon v spálni

Chlad dáva nášmu telu vždy zabrať, hlavne ak ide o priberanie a zhoršenie životosprávy. Tieto dva aspekty vplývajú aj na sexuálny život. Čo sa s tým dá spraviť?

Jeseň patrí medzi ročné obdobia, ktoré sú najmenej vľúdne na rôzne aktivity vonku, no zároveň ide o najlepší čas na aktivity v spálni. Hoci je to na prvý pohľad lákavé, na mužov striehne v tejto oblasti viacero nástrah, ktoré im môžu spôsobiť nemalé problémy. Tu je však 7 rád, ktorými sa môžete tým najhorším efektívne vyhnúť.

1. Ovocie, ryby, orechy a semená

Malé zmeny v jedálničku vedia spraviť veľkú zmenu v praktickom živote, hlavne v tom sexuálnom. Neveríte? Tak potom začnite s tým, že začnete konzumovať viac ovocia, hlavne jahôd, melónov, citrusov a jabĺk.

Postupne k tomu pridajte aj ryby, či už lososa, tresku alebo slede, neskôr aj orechy, napríklad arašidy, pistácie a vlašské orechy. Všetky tieto typy jedál totiž podporujú libido, rovnako ako tekvicové, slnečnicové alebo sezamové semená.

2. Koniec zlozvykov

Okrem toho, čo viete do svojej životosprávy pridať, je nemenej dôležité aj to, čo z nej viete odobrať. Zlozvyky, kam patrí hlavne fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu, majú veľký potenciál ovplyvniť váš sexuálny život.

Využite začiatok nového roka na skoncovanie s nikotínom, ktorý škodí nielen vašej erekcii, ale aj zdraviu celkovo. Dajte si tiež záväzok, že budete menej piť alkohol a uvidíte, ako to pomôže vášmu libidu a plodnosti.

3. Pohyb

To najlepšie a najpriamejšie, čo môže muž spraviť pre svoje sexuálne zdravie aj v zime, je pohyb. Vďaka nemu totiž prichádza jednak k podpore krvného obehu, čo je dôležité pre kvalitu erekcie, ale hlavne k zvýšeniu libida.

Intenzívny a pravidelný pohyb, napríklad beh striedaný so šprintmi, prípadne kardio cvičenia vo fitness centre, majú totiž priamy vplyv na zvýšenie hladiny testosterónu. To potom vedie k viditeľnému zlepšeniu potencie a sexuálneho apetítu.

4. Studená sprcha

Podobne, ako intenzívny pohyb, aj chlad má pozitívny vplyv na zlepšenie prekrvenia celého organizmu a tiež na prirodzenú stimuláciu hladiny testosterónu. Ideálne to viete využiť pri sprchovaní, kedy môžete striedať teplejšiu a chladnejšiu vodu.

Snažte sa tento spôsob ale aplikovať pozvoľne, aby ste predišli šoku. Postupne pridávajte studenšiu a studenšiu vodu a to hlavne na intímnu oblasť, kde viete takýmto spôsobom stimulovať pohlavný úd, ale aj miešok.

5. Afrodiziaka

Priamou podporou, ktorá môže priniesť pomerne rýchle výsledky za krátky čas, sú afrodiziaka. Ide o také látky či suroviny, ktoré majú stimulačný efekt či už na kvalitu stoporenia a erekciu, alebo aj na sexuálny apetít celkovo.

Medzi tie najlepšie afrodiziaka patria koreniny, napríklad chilli, oregano, kajenské korenie, bazalka, zázvor, aníz či fenikel. No aj viacero potravín vám môže pomôcť zvýšiť sexuálnu vitalitu, napríklad cesnak, červené víno alebo šľahačka.

6. Oddych

Nielen aktivita, pravidelný pohyb a športovanie môžu pomôcť na zvýšenie sexuálneho výkonu či libida, ale aj dostatok oddychu. Platí to tak pre spánok, ktorý pomáha dobiť energiu a znížiť únavu, ako aj pre oddych počas dňa.

V tom druhom prípade je vhodné skombinovať pasívny a aktívny oddych, hlavne ak ide o minimalizáciu stresu, napätia a nervozity. Mnoho mužov tieto psychogénne faktory podceňuje a to je veľká chyba.

7. eJoy® do každej spálni

Náš posledný tip sa týka hotového prostriedku, ktorý má silu radikálne zmeniť váš pohľad na sex. Ide o tabletky eJoy®, ktoré sú na trhu už viac rokov a možno ste o nich aj počuli. Tento prípravok si viete zakúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu, pričom na sexuálne zdravie pomáha komplexne, či už ide o potenciu, erekciu, libido alebo výdrž pri sexe.

eJoy® je pritom založený len na látkach s prirodzeným vplyvom, ktoré podporujú stimuláciu testosterónu, ale aj lepšie prekrvenie pohlavného údu. Vďaka bohatému zloženiu sú bohaté aj účinky a to je presne to, čo sa vám bude v zime hodiť. Ak ich skombinujete s vyššie spomínanými tipmi, v spálni to vyhráte na celej čiare!

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…