Športovci zložili sľub do rúk prezidentky. Tá im venovala krásne slová povzbudenia
TASR
TASR

Športovci zložili sľub do rúk prezidentky. Tá im venovala krásne slová povzbudenia

Športová gymnastika Barbora Mokošová a parastrelec Radoslav Malenovský v stredu slávnostný sľub do rúk prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej.

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová (uprostred), reprezentantka v gymnastike Barbora Mokošová (vľavo) a paralympionik v streľbe Radoslav Malenovský (vpravo). — Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 14. júla (TASR) - Športová gymnastika Barbora Mokošová a parastrelec Radoslav Malenovský v stredu na nádvorí Prezidentského paláca v Bratislave zložili v mene celej olympijskej a paralympijskej výpravy slávnostný sľub do rúk prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej.

V poradí XXXII. olympiáda sa uskutoční od 23. júla do 8. augusta v Tokiu a predstaví sa na nej dokopy 41 slovenských športovcov, XVI. paralympiáda je na programe 24. augusta až 5. septembra.

Zaželala veľa úspechov a šťastia

Prezidentka SR následne prijala sľub výpravy, ocenila odhodlanie športovcov a fakt, že na hry sa pripravovali a kvalifikovali vo veľkej neistote spôsobenej pandémiou koronavírusu. Čaputová zaželala všetkým olympionikom i paralympionikom veľa úspechov a šťastia v Tokiu.

Na snímke olympijskí, paralympijskí športovci a členovia slovenskej výpravy na letné olympijské hry do Tokia, ktorí zložili za účasti prezidentky SR Zuzany Čaputovej (uprostred) slávnostný sľub.
Na snímke olympijskí, paralympijskí športovci a členovia slovenskej výpravy na letné olympijské hry do Tokia, ktorí zložili za účasti prezidentky SR Zuzany Čaputovej (uprostred) slávnostný sľub. Foto: TASR/Martin Baumann

„Olympijské a paralympijské hry sú najväčším sviatkom športu, pretože stelesňujú jeho najvyššie ideály. Tak ako všetky doterajšie hry, aj tieto určite prinesú obdivuhodné výkony, nové svetové či olympijské rekordy a posunú hranice toho, čo je v ľudských silách. Nepochybujem, že aj vy odcestujete na hry s túžbou dostať zo seba čo najviac. Môžete sa spoľahnúť na to, že my doma budeme vaše úsilie prajne sledovať a budeme vám držať palce, aby ste podali tie najlepšie výkony," uviedla v príhovore.

Inšpirácia pre celé Slovensko

Hlava štátu zdôraznila aj veľkú úlohu trénerov, tréneriek, realizačných tímov i rodín športovcov na tom, že sa im podarilo dostať sa na najväčší športový sviatok: „Už samotný fakt, že ste sa na hry kvalifikovali, je dôkazom, že ste v sebe vypestovali mimoriadnu silu tela i ducha. Je to výsledkom dlhej a náročnej cesty. Za to, že ste ju zvládli, vám patrí už teraz uznanie celého Slovenska. Veľká vďaka patrí aj vašim trénerom, trénerkám, realizačným tímom a rodinám, že vás na neľahkej ceste sprevádzajú a podporujú. Na tieto hry ste sa pripravovali vo veľkej neistote spôsobenej pandémiou. Ak by ste ju mentálne nezvládli, mohla negatívne ovplyvniť vašu prípravu na podujatie, ktoré je pre každého športovca najvyššou métou. Vás ale neistota, či sa hry vôbec uskutočnia, neodradila. V túžbe dosiahnuť úspech pre seba a pre Slovensko ste nepoľavili a inšpirujete celé Slovensko.“

Viac si môžete prečítať na ďalšej stránke.

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…