Láska Karla a Ivany Gottovcov sa nerodila ľahko. Najprv mu dala neexistujúce číslo, potom to prišlo
Alexandra Valková
Alexandra Valková

Láska Karla a Ivany Gottovcov sa nerodila ľahko. Najprv mu dala neexistujúce číslo, potom to prišlo

Ako sa Karel Gott spoznal s manželkou Ivanou?

Karel Gott s manželkou Ivanou. — Foto: Instagram/plasek.zdenek

PRAHA 12. júla - Ivana Gottová, za slobodna Macháčková, bola jedinou ženou v živote Karla Gotta, ktorej slávny spevák povedal áno. A to aj napriek tomu, že ho vyštudovaná zdravotná sestra na začiatku rázne odmietala. Keď sa už legendárny Zlatý slávik ako tak zmieril s myšlienkou, že budú iba priatelia, nastal zlom.

Osudové stretnutie s tou pravou otvorene opísal vo svojej autobiografii Má cesta za štěstím. Prvýkrát Ivanu stretol v čase, keď to mal so vzťahmi trocha komplikovanejšie.

Dala mu neexistujúce číslo 

Ako píše Blesk, Karel bol v nefunkčnom vzťahu s Marikou Sörösovou a okrem toho sa občas vídal aj s Taťánou Smutnou. S Ivanou sa stretli v Národnom múzeu v marci 1999 na večierku po vyhlasovaní cien TýTý. Budúcu pani Gottovú Karlovi predstavila Miss ČR 1995 Monika Žídková. „Hneď sa mi mihlo hlavou, že by som túto mladú slečnu rád spoznal bližšie,“ priznáva spevák.

Na párty sa nemohol zdržať, preto Ivanu a Moniku pozval na vystúpenie na Žofíne. Na vystúpení však bola aj Marika, s ktorou sa v tom čase Karel stretával. V momente, keď si odskočila, využil Karel situáciu, našiel si Ivanu pri bare a poprosil ju o telefónne číslo. To, ktoré mu napísala na papierovú vreckovku, ale neexistovalo. Za mesiac došlo k ďalšiemu stretnutiu v Ostrave na večierku po Miss ČR, kam tentoraz Žídkovú sprevádzala Ivana.

Karlovi vŕtalo hlavou, prečo mu Ivana dala nesprávne číslo a trápilo ho to až natoľko, že sa jej na to musel opýtať: „Prekážalo mi, že prídete v sprievode dámy a tajne chcete číslo inej ženy,“ povedala mu na rovinu. Nakoniec z toho bola len spoločná večera, pretože v tom čase boli obaja zadaní. 

Zamilovala sa

Netrvalo to ale dlho. Vzťah s Marikou ukončil, no s Ivanou boli aj napriek tomu ešte dlho iba známymi, ktorí sa občas stretávali.  Aby ju zaujal, začal sa dokonca česať podľa jej bývalej hollywoodskej lásky - amerického herca Michaela Douglasa.

Keď už sa Karel zmieril s faktom, že budú len priatelia, Ivana zazvonila pri jeho dverách spotená, v teplákoch, pretože si bola zabehať, a v kuchyni pri káve mu po chvíli váhania oznámila: „Vieš, čo sa mi prihodilo? Ja som sa zamilovala!“ Nič netušiaci spevák sa opýtal, že do koho. „Predstav si, že do teba...“ A vtedy sa začal príbeh obrovskej lásky. 

Deň s veľkým D

Keď mala ich dcéra Charlotte necelé dva roky a Ivana čakala druhé dieťa, Karel sa prvýkrát v živote rozhodol vstúpiť do manželstva. A presne na tom istom mieste, kde sa ženil Elvis Presley - v Las Vegas. Jeho nastávajúca nemala do poslednej chvíle o ničom ani len šajnu, pretože jej Karel povedal, že idú na osemdňovú dovolenku do Spojených štátov. Potom prišlo dlho plánované prekvapenie, ktoré Ivanu dostalo do mierneho šoku. 

Spevák si pokľakol pred osvietenú fontánu pri hoteli Bellagio: „Láska, vezmeš si ma ?!“ Ivana len vytreštila oči: „Čože? Tu? To myslíš vážne? To predsa nie je len tak. A čo prstienky, šaty a svedkovia? Nič nemáme zariadené...“

Iba o dva dni neskôr, 7. januára, stál Karel Gott pri oltári. Kráčala k nemu jeho láska Ivana vo svadobných šatách. Sprievodnú družičku jej robila dcéra Charlotte. Karel bol tak dojatý, že sa triasol aj pri podpisovaní sobášneho listu. „Nikdy mi nenapadlo, že budem mať takú trému a roztrasenú ruku. Svoj podpis som písal ako polovičný analfabet,“ spomína Gott vo svojej autobiografii, ktorá vyjde 14. júla.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…