Emma Zapletalová získala zlatú medailu na ME v atletike: Stále tomu nemôžem uveriť

Emma Zapletalová
Emma Zapletalová — Foto: TASR

Blahoželáme!

Tallinn 10. júla (TASR) - Slovenská atlétka Emma Zapletalová sa stala majsterkou Európy do 23 rokov na 400 metrov prekážok. V sobotňajšom finále v Tallinne zabehla časom 54,28 sekundy slovenský rekord (doteraz 55,19) aj rekord šampionátu (doteraz 54,50). Druhá finišovala Španielka Sara Callegová a tretia bola Švajčiarka Yasmin Gigerová.

Zverenka Petra Žňavu získala pre Slovensko štvrté zlato v histórii ME do 23 rokov. Dvakrát sa tešil guliar Mikuláš Konopka (1999, 2001) a pred štyrmi rokmi triumfoval šprintér Ján Volko na 200 metrov. Zapletalová tento rok splnila aj prísny limit na olympijské hry do Tokia.

Slová víťazky krátko po pretekoch

„Je to neskutočný pocit, stále tomu nemôžem uveriť. Išla som si za tým, verila som, že mi to vyjde, ale teraz, keď sa to naozaj stalo, neviem, čo k tomu povedať. A navyše ešte k tom tomu aj taký osobák. Som prekvapená, veľmi ma to teší. Vedela som, že mám na to, aby som prelomila 55 sekúnd, a len som čakala, kedy to príde. Ale až také zlepšenie som neočakávala. Verila som v čas okolo 54,60. Súperky som nevnímala, snažila som sa bežať naplno môj vlastný beh. Som nesmierne rada, že mi po prvý raz vyšlo bez zaváhania všetkých desať prekážok,“ povedala Zapletalová na oficiálnej facebookovej stránke Slovenského atletického zväzu (SAZ).

V mužskom finále na 400 m prek. obsadil Matej Baluch siedmu pozíciu časom 51,17 s. Guliarka Natália Váleková si zlepšila osobný rekord na 14,64 m, na postup do finále však bolo potrebné vrhnúť 15,16 m. V kvalifikačnej A-skupine skončila siedma, celkovo ju klasifikovali na 15. mieste z 22 súťažiacich.