Angličania porazili Dánov a vo finále EURO 2020 vyzvú Talianov

Anglickí futbalisti
Anglickí futbalisti — Foto: TASR/AP

Anglickí futbalisti sa prebojovali do finále majstrovstiev Európy.

Londýn 7. júla (TASR) - Anglickí futbalisti sa prebojovali do finále majstrovstiev Európy. V stredajšom druhom semifinálovom stretnutí v londýnskom Wembley zdolali Dánsko 2:1 po predĺžení, duel sa v riadnom hracom čase skončil remízou 1:1. V súboji o titul nastúpia v nedeľu 11. júla o 21.00 SELČ na rovnakom štadióne proti Taliansku.

Dánsko sa ujalo vedenia v 30. minúte zásluhou Mikkela Damsgaarda, ktorý skvele zakončil z priameho kopu. O deväť minút neskôr Angličania vyrovnali, keď si center Bukaya Saku vrazil do vlastnej bránky Simon Kjaer. V predĺžení po zákroku v šestnástke na Raheema Sterlinga kopal pokutový kop Harry Kane a hoci brankár Kasper Schmeichel jeho strelu vyrazil, kapitán Anglicka poslal dorážku do siete.

Semifinále:

Anglicko - Dánsko 2:1 pp (1:1, 1:1)

Góly: 39. Kjaer (vlastný), 104. Kane – 30. Damsgaard. Rozhodovali: Makkelie - Steegstra, De Vries (všetci Hol.), ŽK: Maguire - Wass

Anglicko: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Phillips, Rice (95. Henderson) – Saka (69. Grealish, 106. Trippier), Mount (95. Foden), Sterling – Kane

Dánsko: Schmeichel - Christensen (79. Andersen), Kjaer, Vestergaard (105. Wind) – Stryger (67. Wass), Höjbjerg, Delaney (88. Jensen), Maehle – Braithwaite, Dolberg (67. Nörgaard), Damsgaard (67. Poulsen)