Taliani po penaltovej dráme porazili Španielov a postúpili do finále ME vo futbale

Radosť Talianov po postupe.
Radosť Talianov po postupe. — Foto: TASR/AP

Talianski futbalisti sa prebojovali do finále majstrovstiev Európy.

Londýn 6. júla (TASR) - Talianski futbalisti sa prebojovali do finále majstrovstiev Európy. V utorňajšom prvom semifinálovom stretnutí v londýnskom Wembley zdolali Španielov 4:2 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako sa duel v riadnom hracom čase i predĺžení skončil remízou 1:1. Svojho nedeľňajšieho súpera spoznajú v stredu, keď o 21.00 SELČ v druhom semifinále nastúpia Anglicko a Dánsko.

Taliansko sa ujalo vedenia v 60. minúte zásluhou Federica Chiesu, na 1:1 vyrovnal o dvadsať minút neskôr striedajúci Alvaro Morata. V zostávajúcom čase ani dodatočnej 30-minútovke ďalší gól nepadol, v rozstrele zlyhali zo Španielov Dani Olmo aj Morata, z Talianov jedine Manuel Locatelli v prvej sérii.

Semifinále:

Taliansko - Španielsko 1:1 pp (1:1, 0:0), 4:2 v jedenástkovom rozstrele

Góly: 60. Chiesa - 80. Morata. Rozhodovali: Brych - Borsch, Lupp (všetci Nem.), ŽK: Toloi, Bonucci - Busquets

rozstrel z 11 m: Locatelli nedal, Olmo nedal, Belotti 1:0, Moreno 1:1, Bonucci 2:1, Thiago 2:2, Bernardeschi 3:2, Morata nedal, Jorginho 4:2

Taliansko: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson (74. Toloi) - Barrella (85. Locatelli), Jorginho, Verratti (74. Pessina) - Chiesa (107. Bernardeschi), Immobile (61. Berardi), Insigne (85. Belotti)

Španielsko: Simon - Azpilicueta (85. M. Llorente), Garcia (109. P. Torres), Laporte, Alba - Koke (70. Rodri), Busquets (106. Thiago), Pedri - Olmo, Oyarzabal (70. Moreno), F. Torres (62. Morata)