EURO 2020: Angličania zdolali Ukrajinu, Česi vypadli s Dánmi

Futbalisti Anglicka postúpili suverénne do semifinále EURO 2020.

Anglickí futbalisti sa tešia po výhre vo štvrťfinálovom zápase Anglicko - Ukrajina na ME2020. — Foto: TASR/AP

Rím 3. júla (TASR) - Futbalisti Anglicka postúpili suverénne do semifinále EURO 2020. V sobotnom záverečnom štvrťfinálovom zápase v Ríme deklasovali Ukrajinu 4:0 a v stredu 7. júla zabojujú v domácom Wembley o finále proti Dánom (21.00 h SELČ). Tí vyradili Česko po triumfe 2:1 v Baku.

Na Olympijskom štadióne otvoril skóre už vo 4. minúte anglický kapitán Harry Kane, gól bol pre neho druhým na finálovom turnaji. Hneď na začiatku druhého polčasu zvýšili hlavičkami Harry Maguire aj Kane, ďalší gól pridal opäť hlavou Jordan Henderson. Keďže anglická obrana pracovala zasa na nulu a na ME stále neinkasovala, výber trénera Garetha Southgatea prešiel po druhopolčasovom kolapse súpera hladko do elitného kvarteta.

Dánov na začiatku a konci interesantného prvého polčasu dostali do pohodlného vedenia góly Thomasa Delaneyho a Kaspera Dolberga. Česi hneď na začiatku druhého dejstva znížili, keď piaty gól na turnaji dal Patrik Schick, čím vyrovnal dovtedajšieho lídra Cristiana Ronalda. Vyrovnať sa im však nepodarilo a zostali pred bránami bojov o cenné kovy.

Štvrťfinále

Rím

Ukrajina - Anglicko 0:4 (0:1)

Góly: 4. a 50. Kane, 46. Maguire, 63. Henderson, bez kariet. Rozhodovali: Brych - Borsch, Lupp (všetci Nem.), 11.880 divákov.

Ukrajina: Buščan - Zabarnij, Krivcov (35. Cigankov), Matvijenko - Karavajev, Sidorčuk (64. Makarenko), Zinčenko, Mikolenko - Šaparenko - Jaremčuk, Jarmolenko

Anglicko: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw (65. Trippier) - Phillips (65. Bellingham), Rice (57. Henderson) - Sancho, Mount, Sterling (65. Rashford) - Kane (73. Calvert-Lewin)

Baku

Česko - Dánsko 1:2 (0:2)

Góly: 49. Schick - 5. Delaney, 42. Dolberg, ŽK: Krmenčík, Kalas (obaja ČR). Rozhodovali: Kuipers - van Roekel, Zeinstra (všetci Hol.), 16.306 divákov.

Česko: Vaclík - Coufal, Čelůstka (65. Brabec), Kalas, Bořil - Masopust (46. Krmenčík), Holeš (46. Jankto), Barák, Souček, Ševčík (80. Darida) - Schick (79. Vydra)

Dánsko: Schmeichel - Christensen (81. Andersen), Kjaer, Vestergaard - Stryger Larsen (71. Wass), Höjbjerg, Delaney (81. Jensen), Maehle - Braithwaite, Dolberg (59. Y. Poulsen), Damsgaard (59. Nörgaard)

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…