Inšpiratívny pár: On je paralympionik, ona podceňovaná atlétka. Obaja sa kvalifikovali do Tokia
Simona Gálová
Simona Gálová

Inšpiratívny pár: On je paralympionik, ona podceňovaná atlétka. Obaja sa kvalifikovali do Tokia

Ani jeden z nich to v živote nemal ľahké.

Tara a Hunter zažili moment ako z rozprávky. Obaja sa kvalifikovali na tohtoročnú olympiádu. — Foto: Instagram/_taarra_, hunterwoodhall

TEXAS 5. júla - Paralympionik Hunter Woodhall a jeho priateľka, atlétka Tara Davis, pôjdu tento rok spoločne na letné olympijské hry. Dvadsaťdvaročná Tara sa kvalifikovala na OH v Tokiu olympiádu 26. júna, keď sa výborným skokom do diaľky zaradila medzi reprezentantky Spojených štátov amerických.

Vo finále skočila 7,04 metrov, čím sa zaradila na druhé miesto. Davis skončila druhá za svojím idolom, zlatou olympijskou medailistkou Brittney Reese. „Ako dieťa som ju sledovala v televízii a teraz môžem skákať do diaľky vedľa nej. To je šialené!” povedala pre portál Flotrack.

Víťazstvo nad depresiou

Jej priateľ, dvojnásobný paralympijský medailista, sa kvalifikoval rovnako úspešne, no oveľa viac bol nadšený z výkonu svojej priateľky. „Tara Lane Davis. Ty si olympionička!” písal s nadšením na svojom profile na Instagrame.

Som na teba neuveriteľne hrdý a nielen na to, čo si tam dokázala, ale aj na to, kto si. Tento rok si bojovala viac ako niektorí za celý život,“ pokračoval dojatý paralympionik. Narážal na to, že Tara počas roku prekonávala ťažké depresie.

„Moji rodičia sa rozvádzali a v Kalifornii pretrvávali požiare, ktoré boli neďaleko môjho domu. Mnoho mojich priateľov muselo opustiť svoje domovy a čerešničkou na torte bolo moje zranenie. Bolo toho na mňa zrazu veľa,” prezradila Tara v rozhovore pre The OCR. Pomohli jej návštevy terapeuta a podpora jej rodiny. „Úprimne by som svojmu terapeutovi dala všetko, pretože mi skutočne zachránil život.”

Dvadsaťdvaročný Hunter sa narodil s vrodeným ochorením nazvaným fibulárna hemimélia, ktoré sa prejavuje deformáciou nôh a kolien. Ako jedenásťmesačnému mu pre toto ochorenie amputovali končatiny.

Kvôli šikane, ktorú v škole zažíval, absolvoval domáce vzdelávanie a hoci mal problém nájsť si priateľov, v tomto období našiel svoju vášeň v behu. Jeho jediným cieľom bolo trénovať natoľko, aby sa dostal na olympiádu, a to sa mu tento rok splnilo už tretíkrát v živote. Tentokrát v behu na štyristo metrov prekonal všetkých a v kvalifikácii zvíťazil. „Tokio, prichádzame,” dodal natešený bežec.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…