Dobré správy: Na Slovensku pribudlo 20 prípadov nákazy koronavírusom a žiadne obete
TASR
TASR

Dobré správy: Na Slovensku pribudlo 20 prípadov nákazy koronavírusom a žiadne obete

Vyzerá to tak, že sa situácia naozaj zlepšuje. 

KK13 Peking - Pracovník v ochrannom odeve kontroluje cestujúcich pred nastúpením do autobusu pred novým čínskym medzinárodným výstavným centrom, ktoré slúži na kontrolu ľudí prichádzajúcich zo zahraničia 17. marca 2020 v Pekingu. Za uplynulý deň nahlásili v Číne 13 ďalších úmrtí na ochorenie spôsobené koronavírusom a 21 nových infikovaných. Z nich až dvadsiatim zistili ochorenie pri príchode do krajiny a sú tak v oficiálnej štatistike vedení ako — Foto: TASR/AP

Bratislava 27. júna (TASR) - Prostredníctvom vykonaných 2553 RT-PCR testov odhalili v sobotu (26.6.) na Slovensku 20 prípadov nového typu koronavírusu. Nepribudli žiadne obete. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Na Slovensku pribudlo tiež 27 pozitívne testovaných z celkovo 27.952 antigénnych testov. Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Košickom (4), Prešovskom (4) a Žilinskom kraji (4), nasleduje Bratislavský (3) a Trnavský kraj (3), Nitriansky (1), Trenčiansky (1) a Košický kraj (1). V Banskobystrickom kraji nebol v sobotu podľa informácií ministerstva zdravotníctva zverejnených na sociálnej sieti pozitívne testovaný RT-PCR testami ani jeden človek.

„Je medzi nimi šesť mužov a 14 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 186.944 a žien 204.607,“ uviedol rezort zdravotníctva.

V nemocniciach je hospitalizovaných 195 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 133 ľudí. Na JIS je 17 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 13 osôb.

Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 nevzrástol. Celkový počet úmrtí "na covid" je 12.505 a celkový počet úmrtí "s covidom" je 2451.

Celkový počet ukončených laboratórnych PCR testov doteraz je 2.947.093 pričom takto bolo pozitívne testovaných 391.551 osôb. Celkový počet vykonaných antigénnych testov doteraz je 36.954.349, z čoho bolo pozitívne testovaných 386.689 osôb.

Celkový počet neaktívnych prípadov je 708.118. Ide o osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 či už s klinickým obrazom alebo bezpríznakovo a od zistenia pozitívneho testu uplynuli dva až štyri týždne u ambulantne liečených pacientov a šesť týždňov u hospitalizovaných pacientov.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 1.995.965; za predchádzajúci deň pribudlo 2693 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 1.488.524 ľudí; uplynulý deň sa zaočkovalo 17.106 ľudí.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…