Teraz alebo nikdy! Naši futbalisti potrebujú získať so Španielmi aspoň bod
TASR
TASR

Teraz alebo nikdy! Naši futbalisti potrebujú získať so Španielmi aspoň bod

Slovenským futbalovým reprezentantom stačí pred záverečným vystúpením v E-skupine ME 2020 na postup do osemfinále bod.

Marek Hamšík a Dani Olmo — Foto: TASR/Martin Baumann, AP

Sevilla 22. júna (TASR) - Slovenským futbalovým reprezentantom stačí pred záverečným vystúpením v E-skupine ME 2020 na postup do osemfinále bod. V stredu od 18.00 h oň budú hrať na pôde favorizovaného Španielska na štadióne La Cartuja v Seville. Pokiaľ zvíťazia a Švédi v súbežne hranom petrohradskom zápase nezdolajú Poliakov, obsadia Slováci v tabuľke prvé miesto. Stretnutie povedú holandskí rozhodcovia na čele s hlavným arbitrom Björnom Kuipersom.

Slovensko figuruje po dvoch kolách na druhej priečke s tromi bodmi po triumfe nad Poľskom 2:1 a prehre so Švédskom 0:1. Španielsko nevstúpilo do finálového turnaja presvedčivo a získalo iba dva body za remízy so Švédskom (0:0) a Poľskom (1:1). Postup si v každom prípade zabezpečí víťazstvom, stačiť mu môže aj remíza, keď Poľsko nevyhrá nad Švédskom.

„Ak boli Švédsko a Poľsko v našich vzájomných zápasoch favoritmi, tak Španielsko je top favoritom a nielen našej skupiny, ale celého turnaja. Na zápas sa musíme dobre pripraviť a naďalej pokračovať v kvalitnej hre. Za mňa aj mužstvo môžem povedať, že pre úspech urobíme všetci maximum. Vždy som nášmu mužstvu veril, vždy! Aj keď mnohí o jeho kvalite pochybovali. A verím mu aj v zápase proti Španielsku. Bez vzájomného rešpektu a dôvery nemôžete byť na šampionáte úspešní,“ zdôraznil tréner Štefan Tarkovič v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Zamotaná situácia

Situácia v skupine je zamotaná a po treťom kole môže nastať scenár, že Slovensko, Švédsko aj Poľsko budú mať na konte štyri body. Potom by o poradí rozhodlo skóre v tabuľke troch tímov. Ak Poľsko zdolá Švédsko 1:0 a v Seville sa zrodí remíza, skončí Slovensko prvé pred Poľskom a Švédskom.

Pokiaľ Poľsko uspeje nad Švédskom 2:1 a Slováci remizujú v Španielsku, bude prvé Poľsko pred Švédskom a Slovenskom, o poradí na druhej a tretej pozícii by rozhodol výsledok vzájomného duelu, ktorý hovorí v prospech Švédov.

Absurdné počítať s tromi víťazstvami

Keď Poliaci zvíťazia nad Švédmi akýmkoľvek iným jednogólovým rozdielom a Slovensko bude hrať nerozhodne, skupinu vyhrá Poľsko pred Švédskom a Slovenskom. V prípade, že Poľsko zdolá Švédsko o dva alebo viac gólov a Slovensko získa bod, poradie bude Poľsko, Slovensko, Švédsko.

„Po prvom víťaznom zápase s Poľskom sme sa v očiach niekoho stali div nie favoritmi na víťazstvo v skupine. Očakávania sa miestami dostali do roviny, že už budeme len víťaziť, čo je nereálne pre každého triezvo uvažujúceho človeka. Povedal som a stojím si za tým, že naše mužstvo má kvalitu na to, aby v skupine zohralo dôstojnú úlohu, aj keď spomedzi jej štyroch účastníkov sme boli od začiatku papierovým outsiderom. Ja vnímam kvalitu mužstiev cez rebríček FIFA. Podľa mňa z dlhodobého hľadiska odzrkadľuje kvalitu mužstva. V ňom sme momentálne na 36. mieste. Španieli sú na šiestej priečke, Švédi na osemnástej, Poliaci na 21. mieste. Určite je absurdné počítať s tromi víťazstvami. Náš primárny cieľ bol výkonnostný posun a ten sa podľa mňa dostavil. Odohrali sme dva kvalitné a vyrovnané zápasy. V zápase so Švédskom sme boli veľmi blízko k remíze a postupu zo skupiny. Podstatné je, že po víťazstve nad Poľskom stále môžeme o našom osude rozhodnúť my sami,“ dodal Tarkovič.

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…