EURO 2020: Slováci po nešťastnej penalte prehrali so Švédskom najtesnejším rozdielom

Slovenskí futbalisti prehrali v druhom zápase na EURO 2020 so Švédskom 0:1.

Na snímke švédski futbalista sa tešia z gólu — Foto: TASR/Martin Baumann

Petrohrad 18. júna (TASR) - Slovenskí futbalisti prehrali vo svojom druhom zápase v E-skupine EURO 2020 so Švédskom 0:1. Na Štadióne Krestovskij v Petrohrade rozhodol Emil Forsberg z pokutového kopu v 77. minúte. Slováci majú na konte stále tri body za triumf nad Poľskom (2:1), účinkovanie v základnej skupine uzavrú v stredu 23. júna, keď o 18.00 SELČ nastúpia v Seville proti domácemu Španielsku.

Tréner Štefan Tarkovič urobil dve zmeny v základnej zostave oproti výhre nad Poľskom, namiesto Lukáša Haraslína poslal do hry Martina Koscelníka, Jakuba Hromadu vymenil Patrik Hrošovský. V prvom polčase mali obe mužstvá svoje silnejšie fázy, ale gól nepadol.

V druhom polčase rozhodol o triumfe výberu Tre kronor gólom z pokutového kopu Forsberg. Po konečnom hvizde tak stále platí, že Slovensko ešte nikdy Švédov nezdolalo. V šiestom vzájomnom súboji, treťom súťažnom, utrpelo tretiu prehru.

E-skupina, 2. kolo

Štadión Krestovskij

Švédsko - SLOVENSKO 1:0 (0:0)

Gól: 77. Forsberg (z 11 m), ŽK: Olsson - Dúbravka, Duda, Weiss ml. Rozhodovali: Siebert - Seidel, Foltyn (všetci Nem.), 11.525 divákov.

Švédsko: Olsen - Lustig, Lindelöf, Danielson, Augustinsson (88. Bengtsson) - S. Larsson, Olsson (64. Claesson), Ekdal (88. Svensson), Forsberg (93. Krafth) - Isak, Berg (64. Quaison)

Slovensko: Dúbravka - Pekarík (65. Haraslín), Šatka, Škriniar, Hubočan (84. Hancko) - Kucka, Hrošovský (84. Ďuriš) - Koscelník, Hamšík (77. Bénes), Mak (77. Weiss ml.) - Duda

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…