Slovenky vstúpili do ME v basketbale prehrou so Švédkami

Slovenským basketbalistkám nevyšiel vstup do 38. majstrovstiev Európy.

Na snímke vľavo Timea Sujová, vpravo Michaela Feketeová (obe Slovensko) a uprostred Frida Eldebrinková (Švédsko). — Foto: TASR/FIBA

Štrasburg 17. júna (TASR) - Slovenským basketbalistkám nevyšiel vstup do 38. majstrovstiev Európy. V úvodnom zápase A-skupiny vo Valencii prehrali so Švédskom vysoko 57:74.

Favorizované Švédky vyhrali úvodnú štvrtinu 20:11 a do polčasu si udržali deväťbodový náskok (33:24). V tretej časti však absolútne dominovali a vyhrali ju 25:6. Severanky nasadili v záverečnej štvrtine hráčky z lavičky, Slovenky ju vyhrali 27:16 a znížili hrozivé manko na 17 bodov.

Zverenky trénera Juraja Suju čaká druhý duelu už v piatok od 18.00 h s Bieloruskom, súboje v základnej skupine uzavrú v nedeľu o 21.00 h proti domácemu Španielsku. Zo skupín postupuje priamo do štvrťfinále iba víťaz, tímy na druhom a treťom mieste čaká súboj o účasť v tejto fáze turnaja.

A-skupina (Valencia):

Švédsko - SLOVENSKO 74:57 (33:24)

Najviac bodov Švédska: F. Eldebrinková 17, E. Eldebrinková 15, Fontaineová 9 - zostava a body Slovenska: Jakubcová 17, Dudášová 9, Mištinová 5, Oroszová a Stašová po 3 (Fekete 10, Páleníková 8, Remenárová 2, Moravčíková a Sujová 0) TH: 7/7 – 14/9, fauly: 12 - 15, trojky: 7 - 4, štvrtiny: 20:11, 13:13, 25:6, 16:27, rozhodovali: Černovová (Rus.), Zupančič (Slov.), Čavarová (BiH).

Prehry Česka aj Chorvátska

České basketbalistky prehrali vo svojom úvodnom vystúpení na majstrovstvách Európy. Vo štvrtkovom zápase D-skupiny podľahli v Štrasburgu Ruskám 69:73. Vo večernom súboji deklasovali domáce Francúzky Chorvátsko 105:63.

V B-skupine zvíťazili hráčky Čiernej Hory vo Valencii nad Grékyňami bez ťažkostí 70:55. V druhom zápase „béčka“ obhajkyne bronzu Srbky zdolali Talianky 86:81 po predĺžení.