Tvrdili, že nebude žiť dlhšie ako rok a pol. Aj napriek zriedkavej poruche sa mu podaril obrovský úspech
Alexandra Valková
Alexandra Valková

Tvrdili, že nebude žiť dlhšie ako rok a pol. Aj napriek zriedkavej poruche sa mu podaril obrovský úspech

Vďaka viere, húževnatosti a odhodlaniu úspešne dokončil strednú školu. 

Braden West — Foto: Facebook Michele Eddings Linn, Cheri West

OWENSBORO 13. júna - Tínedžer z Owensboro v Kentucky sa narodil so zriedkavou genetickou poruchou a lekári tvrdili, že sa nedožije viac ako 18 mesiacov. Vďaka húževnatosti, viere a odhodlaniu však úspešne dokončil strednú školu. 

„Mojím mottom je menej starostí, viac modlitby a zdá sa, že mi to vždy pomôže,“ povedal Braden West pre Epoch Times. „Hovorím si, že s vierou dokážem všetko!“ 18- ročný Braden oslávil 6. júna promócie na strednej škole Apollo. „Bol to perfektný deň,“ povedal Braden a dodal, že najlepšie bolo stráviť posledný deň so spolužiakmi, ktorých pozná ešte z materskej školy.

Foto: Facebook Cheri West

Oslava ako sa patrí 

Na oslavu toho, že Braden dosiahol tento veľký míľnik, pre neho rodičia zorganizovali obrovské prekvapenie. Braden priletel vrtuľníkom a pristál uprostred živého koncertu, na ktorom vystúpil jeden z jeho obľúbených začínajúcich umelcov country hudby, Cam Thompson.

Nebolo to jednoduché 

Bradenova mama Cheri pripustila, že si kedysi nebola istá, či dôjde k promócii jej syna. Dnes je hrdá mama v úžase z toho, ako jej syn tvrdo pracoval a dokázal niečo, čím dokonca vyvrátil reči a diagnózy lekárov. 

Foto: Facebook Cheri West

„Sledovať, ako sa z neho stáva tento úžasný mladý muž, bolo emotívne, ale napriek tomu som taká hrdá,“ povedala pre The Epoch Times. „Keď som ho videla, ako kráčal uličkou a išiel si po diplom, vrátili sa mi späť všetky emócie z prvých pár mesiacov jeho života. Myslela som na to, ako nám hovorili, že nebude schopný držať ceruzku, hovoriť, vidieť, ani počuť. A dnes sme tu.“

Netušila, že bude chorý 

Braden sa narodil so zriedkavým kraniofaciálnym ochorením, Pfeifferovým syndrómom typu 2, ktorý sa vyznačuje malformáciami lebky a nedostatočne vyvinutým mozgom. Cheri sa o diagnóze svojho dieťaťa dozvedela dva týždne pred jeho narodením.

Foto: Facebook Michele Eddings Linn

Keď sa však Braden narodil, Cheri okamžite vedela, že pre svoje dieťa urobí všetko. Keď Bradenovo zdravie upadlo, stala sa Michele Eddings Linn jeho zdravotnou sestrou v hospicovej starostlivosti. Títo dvaja mali medzi sebou okamžité spojenie. 

Ako zázrakom sa Braden stal prvým pacientom s týmto syndrómom, ktorého mohla Linn prepustiť z hospicovej starostlivosti.

Foto: Facebook Michele Eddings Linn

Odvtedy podstúpil 33 operácií. S Linn sú si tak blízki, že ju Braden dokonca požiadal, aby mu urobila fotografie z vyššieho ročníka, a ona šťastne súhlasila.

„Pred 17 rokmi som plakala, pretože som si myslela, že sa jeho čas na Zemi končí, a teraz plačem, pretože absolvoval strednú školu a jeho život sa práve začína,“ napísala Linn v príspevku na Facebooku.

Ambície aj po promóciách 

Bradenovou ambíciou je kvalifikovať sa ako pilot alebo stať sa členom Národnej gardy. Okrem toho dúfa, že jeho cesta môže inšpirovať ostatných, aby sa držali viery a dosiahli všetko, po čom túžia. 

Foto: Facebook Cheri West

„Mám v pláne cestovať po USA a rozprávať svoj príbeh ostatným, aby som sa mohol podeliť o to, aký dobrý bol na mňa Boh v mojom živote,“ povedal pre The Epoch Times.

Ostatným, ktorí čelia nepriazni osudu, Cheri radí: „Nikdy sa nevzdávajte. Bez ohľadu na to, ako ťažké je vystúpiť na horu, pokračujte v stúpaní, pretože výhľad na vrchol je úžasný!“

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…