Futbal-ME2020: Náročnú logistiku Slováci zvládli, teší vedúcu výpravy Gazdíkovú
TASR
TASR

Futbal-ME2020: Náročnú logistiku Slováci zvládli, teší vedúcu výpravy Gazdíkovú

Na tréningové podmienky slovenskej futbalovej reprezentácie v petrohradskom dejisku EURO 2020 počuť zo všetkých strán len samú chválu.

Slovenský futbalový reprezentant Tomáš Hubočan počas tréningu v Petrohrade, kde Slováci odohrajú prvé dva zápasy európskeho šampionátu v piatok 11. júna 2021. Prvý zápas základnej E-skupiny odohrajú naši futbalisti proti Poľsku, štvrťfinalistovi uplynulého šampionátu v pondelok 14. júna. — Foto: TASR - Martin Baumann

Petrohrad 12. júna (TASR) - Výber okolo kapitána Mareka Hamšíka našiel v centre Zenitu ideálne prostredie, pochvaľujú si ho tréneri, hráči aj ďalší členovia realizačného tímu. Vedúca slovenskej výpravy Lenka Gazdíková tak môže mať dôvod na radosť, veď po presune zápasov SR z pôvodného Dublinu do mesta na Neve bolo náročné všetko logisticky vyriešiť pod časovým tlakom.

Logistika dopadla na jednotku 

„Musím povedať, že sme spokojní s výberom, ktorý sme urobili. Logistika dopadla výborne. Všetko čo sme mali naplánované sme stihli, materiál sem prišiel a všetky podmienky, čo sme mali s centrom či hotelom boli dodržané,“ uviedla riaditeľka medzinárodného a organizačného úseku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Účastníci "slovenskej" E-skupiny Španieli, Poliaci aj Švédi si zvolili mať tréningové centrá doma v Seville, Sopote a Göteborgu. Slováci mali na výber z viacerých možností: „Rozhodovali sme sa z hľadiska viacerých vecí, jednak to boli vzdialenosti, jednak konkrétne veci v tréningových centrách a hoteloch. Niekde nám nevyhovovali, niekde zasa viac. Kombinácia tohto hotelového a tréningového centra sa nakoniec ukázala ako ideálna možnosť.“

Všetci hráči sú spokojní 

V Írsku mal SFZ už dávnejšie všetko pripravené, výmena tak znamenala extrémnu záťaž na presuny pod časovým stresom. „Bolo to extranáročné, keďže sme ešte koncom apríla nevedeli, kde sa vôbec budú hrať zápasy. Až v polovici mája sme uzavreli dohody, takže logistika bola naozaj náročná. O to viac teší, že to dopadlo dobre. Všetci naši hráči sú spokojní. Máme styčných dôstojníkov z UEFA, aj toto tréningové centrum zabezpečili cez koordinátora s ruskou stranou,“ dodala Gazdíková.

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…