Futbal-ME2020: Náročnú logistiku Slováci zvládli, teší vedúcu výpravy Gazdíkovú
TASR
TASR

Futbal-ME2020: Náročnú logistiku Slováci zvládli, teší vedúcu výpravy Gazdíkovú

Na tréningové podmienky slovenskej futbalovej reprezentácie v petrohradskom dejisku EURO 2020 počuť zo všetkých strán len samú chválu.

Slovenský futbalový reprezentant Tomáš Hubočan počas tréningu v Petrohrade, kde Slováci odohrajú prvé dva zápasy európskeho šampionátu v piatok 11. júna 2021. Prvý zápas základnej E-skupiny odohrajú naši futbalisti proti Poľsku, štvrťfinalistovi uplynulého šampionátu v pondelok 14. júna. — Foto: TASR - Martin Baumann

Petrohrad 12. júna (TASR) - Výber okolo kapitána Mareka Hamšíka našiel v centre Zenitu ideálne prostredie, pochvaľujú si ho tréneri, hráči aj ďalší členovia realizačného tímu. Vedúca slovenskej výpravy Lenka Gazdíková tak môže mať dôvod na radosť, veď po presune zápasov SR z pôvodného Dublinu do mesta na Neve bolo náročné všetko logisticky vyriešiť pod časovým tlakom.

Logistika dopadla na jednotku 

„Musím povedať, že sme spokojní s výberom, ktorý sme urobili. Logistika dopadla výborne. Všetko čo sme mali naplánované sme stihli, materiál sem prišiel a všetky podmienky, čo sme mali s centrom či hotelom boli dodržané,“ uviedla riaditeľka medzinárodného a organizačného úseku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Účastníci "slovenskej" E-skupiny Španieli, Poliaci aj Švédi si zvolili mať tréningové centrá doma v Seville, Sopote a Göteborgu. Slováci mali na výber z viacerých možností: „Rozhodovali sme sa z hľadiska viacerých vecí, jednak to boli vzdialenosti, jednak konkrétne veci v tréningových centrách a hoteloch. Niekde nám nevyhovovali, niekde zasa viac. Kombinácia tohto hotelového a tréningového centra sa nakoniec ukázala ako ideálna možnosť.“

Všetci hráči sú spokojní 

V Írsku mal SFZ už dávnejšie všetko pripravené, výmena tak znamenala extrémnu záťaž na presuny pod časovým stresom. „Bolo to extranáročné, keďže sme ešte koncom apríla nevedeli, kde sa vôbec budú hrať zápasy. Až v polovici mája sme uzavreli dohody, takže logistika bola naozaj náročná. O to viac teší, že to dopadlo dobre. Všetci naši hráči sú spokojní. Máme styčných dôstojníkov z UEFA, aj toto tréningové centrum zabezpečili cez koordinátora s ruskou stranou,“ dodala Gazdíková.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…