Exkluzívna publikácia Velikán Michelangelo
Milan Buno
Milan Buno

Exkluzívna publikácia Velikán Michelangelo

Michelangelo Buonarroti je právom označovaný za najväčšieho umelca všetkých čias.

— Foto: Ikar

O jeho umeleckej genialite sa nepochybovalo v žiadnom období dejín umenia. Priviedol výtvarné umenie – sochárstvo a maliarstvo - na vrchol, pokiaľ ide o formálnu stránku aj duchovný obsah, silu zobrazovania a emocionálny náboj, pomocou ktorých znázorňoval prírodu aj ľudské city. Unikátna publikácia Velikán Michelangelo je rozčlenená na tri hlavné kapitoly – Sochár Michelangelo, Maliar Michelangelo a Architekt Michelangelo. Prostredníctvom nich prináša autor jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s géniom, ktorého tvorbou vstupuje renesancia do svojej vrcholnej fázy a dátum umelcovej smrti býva považovaný za jej ukončenie. Knihu uzatvára umelcov život v skratke.

Pozrite si reportáž z uvedenia do života: <center><iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xB49Sy8PkM8" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe></center>

Monografia z pera spisovateľa a vedca renesančného umenia Fabia Scalettiho zaujme nielen pútavým obsahom, ale aj niekoľkými desiatkami nádherných fotografií Michelangelových sochárskych a výtvarných diel. „On aj keď maľuje, tak je súčasne sochár. Jeho maľby sú typické tým, že ich doslova modeluje na obraze, napriek tomu, že ide o dvojrozmerné dielo,“ tvrdí historik umenia Juraj Žáry.

Foto: Ikar 

V knihe nechýbajú Madona s dieťaťom, Ukrižovaný (drevený kucifix pre priora), jediné signované dielo, Herkules a Adolescent, či mediciovské náhrobky v kostole San Lorenzo.

Vydavateľstvo Ikar vydáva monografiu v rámci Luxusnej knižnice v limitovanom počte 111 očíslovaných výtlačkov. Exkluzívna kniha má 304 strán, rozmery 300 × 402 mm. Vychádza v špeciálnej kombinovanej väzbe z pravej kože a plátna, uložená je v puzdre s výsekom na chrbte, cez ktorý je vidieť podpis Michelangela. „Nie vždy boli reprodukcie na takej vysokej úrovni ako je to dnes. Luxusná kniha ich musí mať na tej najvyššej úrovni a tak je to aj s touto knižkou,“ tvrdí galerijný lektor Vladislav Malast.

Komplet VELIKÁN MICHELANGELO zahŕňa:

· exkluzívnu knihu (304 strán, 300 × 402 mm) so špeciálne kombinovanou väzbou z pravej kože a plátna, razenú zlatou fóliou a s podpisom Michelangela, razeným slepotlačou a červenou metalickou fóliou

· výnimočné puzdro s výsekom na chrbte, cez ktorý vidieť podpis Michelangela razený zlatou farbou na oriezke knihy

· fotografie niekoľkých desiatok Michelangelových diel

· tlač v Taliansku na papier Fedrigoni Tintoretto Stucco Gesso 160 g/m2

· rukavice

Ide o limitovanú edíciu 111 očíslovaných výtlačkov, ktoré si možno objednať iba na stránke www.LuxusnaKniznica.sk. Kniha stojí 460 eur a už pár dní po spustení predaja bola polovica kníh vypredaná a ďalšie rezervované. Aj to svedčí o záujme o tohto geniálneho majstra renesancie.

Milan Buno, knižný publicista

Už ste čítali?

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…