Budovu zo 70. rokov zmenili na najmodernejšiu administratívnu budovu na strednom Slovensku
Martina Dovjaková
Martina Dovjaková

Budovu zo 70. rokov zmenili na najmodernejšiu administratívnu budovu na strednom Slovensku

Stavba bude atraktívna a bezkonkurenčná z hľadiska technického vybavenia a umiestnenia v centre mesta.

Michal Filip, projektový manažér Interpolis Office Center, a Martin Paulíny, hlavný architekt projektu.

BANSKÁ BYSTRICA 15. júna - V Banskej Bystrici otvoria koncom roka 2021 modernú administratívnu budovu Interpolis Office Center. Stavba bude atraktívna a bezkonkurenčná z hľadiska technického vybavenia a umiestnenia v centre mesta. Interpolis Office Center spĺňa všetky atribúty kvalitnej nízkoenergetickej budovy.

Na hranici historickej zóny Banskej Bystrice sa v decembri 2021 otvoria brány modernej administratívnej budovy. „Cieľom tohto projektu bolo poukázať na to, že Banská Bystrica je administratívnym centrom a že je tu dostatočný počet kvalifikovanej pracovnej sily,“ tvrdí Michal Filip, projektový manažér Interpolis Office Center.

Vizualizácia.
Vizualizácia. Foto: Interpolis Office Center
Interpolis Office Center.
Interpolis Office Center. Foto: Martin Paulíny

Poloha budovy umožňuje kontakt s centrom Banskej Bystrice, ale aj s ostatnými mestami. V blízkosti budovy je autobusová a vlaková stanica, priamo pred budovou je dostupná autobusová zastávka a peši trvá cesta do centra približne 10 minút. Okolie ponúka dobrú občiansku vybavenosť, nachádza sa tu pošta, mestský úrad a poliklinika.

Z pôvodnej budovy ostalo len veľmi málo

Pôvodná budova bola naprojektovaná v sedemdesiatych rokoch na základe urbanizmu. Dlho chátrala a nikdy sa neuskutočnili obnovenia. Z pôvodnej stavby ostal len betónový skelet a autori sa staticky dostali s týmto novým projektom na parametre súčasných noriem. Hlavnými autormi projektu sú Paulíny Hovorka Architekti.

Nápad vznikol už v roku 2016 a veľkou výhodou bolo to, že hlavná budova už existovala a pristavila sa už iba trojposchodová administratívna časť na prikúpenom pozemku. Spomenutou prístavbou dosiahli možnosť kvalitných služieb, okrem kantíny a kaviarne bude ponúkať aj možnosť priameho kontaktu s klientmi.

Medzi ďalšie výhody patrí centrálna recepcia, chill out zóna, sprchy, šatne, kuchynky pre nájomcov a dostatok denného svetla. Ak sa rozhodnete začať ráno športovo a do práce prídete na bicykli, nebude to žiaden problém, pretože ďalším pozitívom sú stanovištia pre bicykle. „Celková výmera administratívnych priestorov je 8 200 m2,“ uviedol hlavný architekt projektu Martin Paulíny. V budove by malo pracovať 500-700 zamestnancov.

Ak vás výhody cesty na bicykli stále nepresvedčili a vy sa rozhodnete prísť autom, taktiež to nie je problém. Za hlavnou budovou bude parkovací dom s 209 parkovacími miestami. Okrem dostatočného počtu miest budú do parkovacieho domu zavedené dva vjazdy, jeden z hlavnej mestskej magistrály a druhý bude priamo nadväzovať na rýchlostnú cestu R1.

Krásny výhľad z 12. poschodia
Krásny výhľad z 12. poschodia Foto: Interpolis Office Center

Je to obrovskou výhodou, keďže križovatky sú pomerne frekventované a príchod do budovy bude jednoduchší aj pre ľudí, ktorí neprídu priamo z Banskej Bystrice. Hlavná budova má 12 poschodí, štvrté a dvanáste poschodie sa pýšia terasami s rozprávkovým výhľadom na okolitú prírodu. Terasa na štvrtom poschodí je vyhradená pre nájomcu, no tá na dvanástom je zdieľaná, a teda majú na ňu prístup všetci zamestnanci.

Banská Bystrica má veľký potenciál a okrem krásneho prostredia ponúka aj množstvo mladých vzdelaných ľudí, ktorí študujú práve v tomto regióne. Nebudú musieť odchádzať za prácou do väčších miest. Interpolis Office Center bude čoskoro konkurovať moderným budovám vo veľkomestách, akými sú Bratislava a Košice. Okrem slnka budú po novom v Banskej Bystrici žiariť aj zamestnanci, ktorí budú môcť využívať všetky výhody tejto budovy.

Článok vznikol v spolupráci s Interpolis Office Center.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BANSKOBYSTRICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…