Bratislava Open: Gombos prvýkrát zvíťazil ako otec, postúpili aj Molčan a Kovalík
TASR
TASR

Bratislava Open: Gombos prvýkrát zvíťazil ako otec, postúpili aj Molčan a Kovalík

Najvyššie nasadený slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do 2. kola dvojhry na challengri Kooperativa Bratislava Open.

Slovenský tenista Norbert Gombos, archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Bratislava 8. júna (TASR) - Najvyššie nasadený slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do 2. kola dvojhry na challengri Kooperativa Bratislava Open. Šampión z roku 2019 vyradil na úvod Nemca Yannicka Madena 6:3, 6:3. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti ďalšiemu domácemu hráčovi Filipovi Horanskému, ktorý zvíťazil nad Madenovým krajanom Maximilianom Martererom 6:2, 6:4.

Pre Gombosa mal triumf nad Madenom špeciálnu príchuť, prvýkrát totiž vyhral ako otec syna Leonarda. „V pondelok som vôbec netrénoval, v pôrodnici som strávil 12 hodín, lebo som chcel pomôcť Leovej mamičke a byť pri tom. Zvládli sme to statočne. Dnes sa mi od začiatku hralo veľmi dobre, na kurte som sa cítil fajn. Veľmi mi vyhovujú loptičky, s ktorými sa hralo aj pred dvoma rokmi, keď som na Bratislava Open získal titul,“ uviedol najlepší slovenský singlista.

Postúpili aj Kovalík a Molčan

Alex Molčan, finalista turnaja ATP v Belehrade, zdolal v úvodnom kole Chorváta Dujeho Ajdukoviča 7:6 (6), 6:4. V tajbrejku prvého setu otočil z 2:5. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily s Rusom Andrejom Kuznecovom.

„Na začiatku som bol trošku nesvoj, ale potom som sa rozohral a nevnímal som žiadne extra komplikácie. Aj keď súper podával na víťazstvo v sete, stále som si veril, že sa to dá otočiť. A tak sa aj stalo. V tajbrejku som tiež najprv ťahal za kratší koniec, ale na konci som to zobral na svoju stranu. V druhom sete som viedol 4:0, no potom sa to skomplikovalo. Súper začal hrať dobre, agresívne, robil menej chýb. Mňa podržal servis a úderová istota,“ zhodnotil pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu (STZ) svoj výkon Molčan, ktorý v Bratislave štartuje vďaka voľnej karte.

Úvodnú prekážku prekonal aj Jozef Kovalík, v pozícii nasadenej štvorky si poradil s Čechom Vítom Kopřivom 6:4, 6:2. Nedarilo sa Lukášovi Kleinovi, ktorý prehral s Čechom Jiřím Lehečkom 6:4, 3:6, 6:7 (4). Na dvorcoch Slovana Bratislava nenadviaže na úspešné vystúpenie z vlaňajška, keď triumfoval na úvodnom podujatí letnej série Peugeot Tennis Tour.

Dvojhra - 1. kolo:

Norbert GOMBOS (SR-1) - Yannick Maden (Nem.) 6:3, 6:3, Jozef KOVALÍK (SR-4) - Vít Kopřiva (ČR) 6:4, 6:2, Filip HORANSKÝ (SR) - Maximilian Marterer (Nem.) 6:2, 6:4, Alex MOLĆAN (SR) - Duje Ajdukovič (Chor.) 7:6 (6), 6:4, Jiří Lehečka (ČR) - Lukáš KLEIN (SR) 4:6, 6:3, 7:6 (4)

Už ste čítali?

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…