NHL: Tampa Bay uspela na ľade Floridy, vyhrali aj Minnesota a Islanders

Joel Eriksson (vľavo) a Ryan Reaves
Joel Eriksson (vľavo) a Ryan Reaves — Foto: TASR/AP

Hokejisti Tampy Bay ako obhajcovia Stanleyho pohára vstúpili úspešne do 1. kola play off NHL.

New York 17. mája (TASR) - Hokejisti Tampy Bay ako obhajcovia Stanleyho pohára vstúpili úspešne do 1. kola play off NHL. V úvodnom zápase semifinále Centrálnej divízie zvíťazili na ľade Floridy 5:4. Dvoma gólmi v tretej tretine otočil výsledok Brayden Point, slovenský obranca Erik Černák v drese Lightning nebodoval, pripísal si dve plusky.

Hráči New Yorku Islanders uspeli v prvom stretnutí semifinále Východnej divízia na ľade Pittsburghu 4:3 po predĺžení. Hrdinom hostí bol Kyle Palmieri, ktorý strelil úvodný gól a takisto víťazný, keď v 17. minúte predĺženia zužitkoval prihrávku Jeana-Gabriela Pageaua a prestrelil brankára Tristana Jarryho.

V úvodnom súboji semifinále Západnej divízie zvíťazila Minnesota na ľade Vegas 1:0 po predĺžení. Jediný gól strelil v 64. minúte Joel Eriksson.