Dobré noviny
Vianočné obliečky: S vianočnou výzdobou začnite včas!
Inzercia
Inzercia

Vianočné obliečky: S vianočnou výzdobou začnite včas!

Jeseň vonku prebieha v plnom prúde. Ani sa nenazdáme a dáme jej zbohom, pretože ju vystrieda zima – čas Vianoc. Ak si už teraz neviete rady s dekoráciami, máme pre vás zaručený typ, ako spraviť zo spálne, obývačky alebo detskej izby skutočný vianočný raj.

Vianočná atmosféra v každej spálni

Návodov a tipov, ako na Vianoce zútulniť spálňu, nájdete na internete nespočetné množstvo. Väčšina z nich je typu DIY, čo môže mnohých odradiť. My však máme zaručený spôsob, ako dožičiť vášmu interiéru ten správny vianočný nádych a ani sa pri tom nezapotiť.

Každej spálni dominuje posteľ, takže by ste dekorovanie mali začať práve tam. Ideálnou voľbou sú vianočné obliečky, ktoré ponúkajú rôzne motívy a farby. Nebudete mať tým pádom žiadny problém zladiť s posteľou aj zvyšok miestnosti.

Nezabudnite však ani na vankúše, pre ktoré môžete zvoliť buď jednoduchý jednofarebný vzhľad, alebo tiež špeciálnu vianočnú tematiku. Ak by vám na posteli stále niečo chýbalo, vyskúšajte dekoračné vankúše, ktoré dajú spálni naviac aj nádych luxusu.

Náš TIP:

Rozprestrite na kreslo huňatú vianočnú deku, ktorá na vás bude čakať vždy, keď sa vrátite z práce.

Vianoce ako v obláčiku

Z výberu vianočného bytového textilu sa môže rýchlo stať nočná mora. Dôvodom je široká ponuka motívov, v ktorých sa môžete ľahko stratiť. Aby ste si výber trochu uľahčili, sústreďte sa na správne materiály. Zima je spojená s chladnými nocami a nižšia teplota neminie ani vašu spálňu alebo vaše detské izby. Hlavne, ak zvyknete pred spaním poriadne vetrať.

Posteľná bielizeň na zimu môže byť pokojne vyrobená zo stopercentnej bavlny, ktorá je celosezónnou klasikou. Bavlnené obliečky sú dobre priedušné, odolné a pokožka pod nimi môže dýchať. Bavlna si však vyžaduje trochu viac starostlivosti, keďže má tendenciu rýchlo sa krčiť.

Foto: adn

Ak teda nie ste typ na žehlenie a hľadáte hrejivú posteľnú bielizeň, odporúčame vám mikroplyšové obliečky. Mikroplyš je vyrobený z tkaniny, ktorá je pokrytá obrovským množstvom chĺpkov. Vďaka nim obliečky príjemne hrejú a naviac majú výborné absorpčné vlastnosti.

Foto: adn

Vianoce sú sviatky radosti a pokoja. Správna výzdoba by nemala chýbať v žiadnej domácnosti. Dekorácie však nemusia pozostávať len zo svetielok a zdobených perníkov. Vianočné obliečky z bavlny či mikroplyšu vás v noci ohrejú a cez deň potešia svojím vzhľadom.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…