Vybavte si vašu kuchyňu praktickými pomocníkmi
Inzercia
Inzercia

Vybavte si vašu kuchyňu praktickými pomocníkmi

Kuchyňa je priestorom, kde sa zhromažďuje rodina, varí jedlo a celkovo trávi veľa času.

— Foto: Pexels.com

Práve pretože je určená na prípravu jedál, je ideálne pokiaľ obsahuje aj výbavu, ktorá vám ušetrí čas aj prácu. Pri výbave vašej kuchynskej linky určite nezabudnete na základné spotrebiče ako je rúra, umývačka, mikrovlnka, varná doska, či kanvica. Bez týchto vecí si už ani nevieme predstaviť normálne existovať, no existuje aj niekoľko ďalších vychytávok, ktoré vám môžu uľahčiť varenie, pečenie a skrátiť tak pobyt v kuchyni.

Kuchynský robot

               Kuchynský robot je veľmi variabilné zariadenie, ktoré sa dá využívať na prípravu širokého spektra rôznych jedál. Môže vám pomôcť pri príprave cesta na lahodný koláč, prípadne sa postará aj o krájanie, či strúhanie potravín pri príprave hlavného chodu. Môžete ho využívať aj na mletie kávy, či odšťavovanie a vďaka tomu je nesmierne multifunkčným pomocníkom. Aj keď je trochu náročné ho uskladniť, prakticky už nebudete potrebovať iné produkty s čisto jednou funkciou.

Digestor

            Digestor je zariadenie, ktoré v minulosti nemohlo chýbať v žiadnej kuchyni. V súčasnosti už tomu tak nie je, no napriek tomu môže mať digestor pre vás veľký význam. Predovšetkým ide o to, že sa vďaka nemu zbavujete mastnoty a zápachu z jedla. Vlhké pary spolu s mastnotou sa dostávajú do digestora, ktorý ich odvádza von, prípadne recirkuluje cez čistiaci filter. Touto formou si môžete uľahčiť prácu, najmä čo sa týka upratovania mastnoty v kuchyni, ktorá je z pravidelného varenia súčasťou každej kuchyne. Jej umývanie pritom vôbec nie je rýchle ani jednoduché.

Rádio pod linku

            Spríjemnenie chvíľ v kuchyni vám môže dopriať kvalitné a nesmierne praktické rádio pod linku. Namontuje sa na spodnú stranu vrchných skriniek kuchyne, kde má ideálne miesto. Ľahko sa ovláda a môžete naň pripájať USB alebo počúvať bežné stanice. Tento nesmierne pekný dizajnový kúsok je zároveň aj funkčný a nesmierne praktický, pretože nezaberá takmer žiadne miesto. Môžete si tak pri varení spievať a zlepšiť náladu prostredníctvom vašej obľúbenej hudby.

            Varenie, pečenie a spoločné chvíle v kuchyni môžu nabrať úplne nové obrátky, ak máte správne vybavenie. Ideálne je používať funkčných a praktických pomocníkov, ktorý vám umožnia si varenie viac užiť a tiež vám prácu uľahčia. Dôležité sú aj produkty, ako práve rádio, ktoré vám umožní počúvať vaše obľúbené skladby a tým sa budete pri varení budete môcť viac odreagovať.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…