Tipos extraliga: Zvolenčania vyhrali v Poprade a od titulu ich delí jeden triumf

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v pondelok v treťom finále Kaufland play off Tipos extraligy na ľade HK Poprad 2:1 po predĺžení a v sérii vedú už 3:0.

Na snímke vľavo Jozef Tibenský, druhý zľava Václav Stupka (obaja HKM Zvolen), vpravo brankár Peter Hamerlík, dole Dominik Kramár (obaja K Poprad) — Foto: TASR/Milan Kapusta

Druhá tretina mala vyrovnaný priebeh. Do vedenia šli najprv v 28. minúte hostia počas presilovej hry. McPhersonovu strieľanú prihrávku si domáci stečovali do vlastnej siete. O rovnovážny stav sa postaral popradský obranca Dalhuisen. Jeho nahodenie od modrej doplachtilo až za Rahmov chrbát. Zostávajúce minúty prostrednej časti veľa vzruchu nepriniesli.

Rozhodol Melancon

Tretia tretina sa začala opatrne. Domáci si v nej hneď na začiatku zahrali presilovú hru, veľa toho ale nevymysleli. Postupom času mali mierne navrch Zvolenčania. Popradská lavička tŕpla najmä v samom závere. V 56. minúte putoval na lavicu hanby Preisinger a Hamerlík sa poriadne zapotil. Vo finálovej sérii sa preto už druhý raz predlžovalo.

V predĺžení sa hra kúskovala častými prerušeniami hry. Väčšiu snahu smerom dopredu síce vyvíjali „kamzíci“, ale rozhodnutie prišlo v 69. minúte z hokejky Melancona. Jeho strela z uhla preletela Hamerlíkovi ponad rameno - 1:2. Zvolen sa ujal vedenia 3:0 v sérii a od titulu ho delí jediné víťazstvo.

Hlasy po zápase:

Peter Mikula, tréner Popradu: „Zvolen bol efektívnejší v streľbe. Darmo hovorím niektorým jedincom, aby strieľali. Hrali sme veľa po rohoch a nevytvorili sme dostatočný tlak na súperovu bránu. Dnes to nebola otázka obrany ale útoku, ktorý nedal góly.“

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: „Prišli sme do Popradu vyhrať a podať čo najlepší výkon. V prvej tretine sme mali dobrý pohyb. Dali sme prvý gól, potom sme hneď nešťastne inkasovali. Bol to vyrovnaný zápas. Opäť sa hral parádny hokej.“