Islanders postúpili do play off po výhre nad Rangers 3:0

— Foto: TASR - AP

Boje v NHL pokračujú.

Boston 2. mája (TASR) - Hokejisti New Yorku Islanders si zabezpečili postup do play off NHL. V mestskom derby zvíťazili na vlastnom ľade nad New Yorkom Rangers 3:0, keď si 28 zákrokov a druhé čisté konto v súboji s týmto súperom za sebou pripísal ruský brankár Semjon Varlamov.

Boston vyhral doma nad Buffalom Sabres 6:2. Hetrikom sa blysol Craig Smith, tri asistencie si pripísal jeho kolega z druhého útoku David Krejčí. V bránke Bostonu dostal pred Slovákom Jaroslavom Halákom prednosť Jeremy Swayman. Bruins uspeli v treťom zápase za sebou a sú za NY Islanders na štvrtej priečke Východnej divízie.

V stretnutí Detroitu s Tampou Bay nepadol gól v riadnom hracom čase ani predĺžení, v samostatných nájazdoch uspeli Red Wings v zostave so slovenským útočníkom Richardom Pánikom. V drese Lightning nastúpil Erik Černák a ďalší slovenský obranca Christián Jaroš nezabránil prehre San Jose na ľade Colorada 3:4. Washington so Zdenom Chárom podľahol doma Pittsburghu 0:3.

NHL - výsledky:

Boston - Buffalo 6:2, Detroit - Tampa Bay 1:0 pp a sn, Carolina - Columbus 2:1 pp, Montreal - Ottawa 3:2 pp, New York Islanders - New York Rangers 3:0, Philadelphia - New Jersey 1:4, Toronto - Vancouver 5:1, Washington - Pittsburgh 0:3, Colorado - San Jose 4:3, Chicago - Florida 4:5, Minnesota - St. Louis 4:3 pp, Nashville - Dallas 1:0 pp, Anaheim - Los Angeles 6:2, Edmonton - Calgary 4:1, Arizona - Vegas 2:2 po III. tretine