Veslár Zelinka skončil v Záhrebe tretí vo finále skifu ľahkých váh

Slovenský reprezentant vo veslovaní Peter Zelinka obsadil na podujatí Svetového pohára v Záhrebe tretie miesto vo finále skifu ľahkých váh.

Slovenskí reprezentanti vo veslovaní Marek Režnák (vľavo) a Peter Zelinka, archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Záhreb 1. mája (TASR) - Slovenský reprezentant vo veslovaní Peter Zelinka obsadil na podujatí Svetového pohára v Záhrebe tretie miesto vo finále skifu ľahkých váh. Z víťazstva sa tešil Maďar Peter Galambos, striebro si vybojoval Nemec Joachim Agne.

Zelinka sa do finále kvalifikoval z piatkovej repasáže. Na 2000 m dlhej trati bojoval v piatej dráhe a nechal za sebou reprezentantov Bulharska, Turecka a ďalšieho veslára z Maďarska.

Finále skifu ľahkých váh:

1. Peter Galambos (Maď.) 6:56,83 min., 2. Joachim Agne (Nem.) +1,91 s,, 3. Peter ZELINKA (SR) +3,05, 4. Lazar Penev (Bul.) +9,79, 5. Enes Yenipazarli (Tur.) +15,55, 6. Roland Szigeti (Maď.) +19,26

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…