Tipos extraliga: Zvolen zdolal Poprad aj v druhom finále, tentokrát až po predĺžení

Zvolenskí hokejisti po triumfe nad Popradom
Zvolenskí hokejisti po triumfe nad Popradom — Foto: TASR/Ján Krošlák

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v piatok v druhom súboji finále Kaufland play off Tipos extraligy na domácom ľade nad HK Poprad 4:3 po predĺžení.

Zvolen 30. apríla (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v piatok v druhom súboji finále Kaufland play off Tipos extraligy na domácom ľade nad HK Poprad 4:3 po predĺžení a v sériii vedú už 2:0 na zápasy. Séria sa presúva do Popradu, tretí duel je na programe v pondelok 3. mája o 18.00 h.

Hrdinom večera bol Radovan Bondra, ktorý na konci prvej tretiny strelil prvý gól Zvolena a v 6. minúte predĺženia svojím druhým presným zásahom v zápase rozhodol o triumfe domáceho tímu. HKM dokázal otočiť skóre z 0:2 i 2:3, dôležitý gól na 3:3 zaznamenal v 56. minúte Patrik Marcinek

Finále Kaufland play off Tipos extraligy - druhý zápas /na 4 víťazstvá/:

HKM Zvolen – HK Poprad 4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 20. R. Bondra (Stupka, Hraško), 22. Ivan (Nuutinen, McPherson), 56. Marcinek (Kotvan), 66. R. Bondra – 3. Bjalončík (Matej Paločko), 6. Matej Paločko, 33. Mashinter (P. Svitana). Rozhodovali: D. Konc st., Tvrdoň – Kacej, Stanzel, vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše 42. McPherson 5 min + DKZ za seknutie – 27. Ulrych 5 min + DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, zmeny: 27. Zvolen bez Puliša - 12. Poprad bez Skokana, 300 divákov.

Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Jedlička – Kolenič, Tibenský, Marcinek – od 42. min Gubančok

Poprad: Hamerlík – Drgoň, Višnevskij, D. Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Marek Hudec, Kramár – P. Svitana, Skokan, Bjalončík – Matúš Paločko, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – od 27. min Jevoš