Tipos extraliga: Zvolen vyhral v úvodnom finále nad Popradom 5:3

Druhý duel je na programe v piatok od 18.00 h opäť na ľade Zvolena.

Na snímke radosť Zvolena po víťaznom prvom zápase finále Kaufland play off Tipos extraligy. — Foto: TASR/Ján Krošlák

Zvolen 29. apríla (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vo štvrtok v prvom zápas finále Kaufland play off Tipos extraligy nad HK Poprad 5:3 a ujali sa vedenia v sérii. Druhý duel je na programe v piatok od 18.00 h opäť na ľade Zvolena.

Hrdinom domácich bol útočník Václav Stupka, ktorý strelil dva góly vrátane toho víťazného v 57. minúte. Na zápas mohli po prvýkrát v sezóne prísť aj diváci, pri podmienke trojnásobného testovania na covid-19 sa ich nazbieralo tristo.

HKM Zvolen – HK Poprad 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Góly: 5. Stupka (Jedlička, Kubka), 23. Puliš (McPherson, Ivan), 30. Kelemen (Kotvan, J. Mikúš), 57. Stupka, 60. McPherson (Betker) – 6. Skokan (Haščák, P. Svitana), 7. Tavi (Livingston, Zagrapan), 38. Drgoň (Vandas). Rozhodovali: Baluška, P. Stano – Gegáň, D. Konc ml., vylúčení na 2 min: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, zmeny: 41. Poprad bez Haščáka, 300 divákov.

Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Jedlička – Kolenič, Tibenský, Marcinek

Poprad: Vošvrda – Drgoň, D. Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Marek Hudec, Kramár – P. Svitana, Skokan, Haščák – Mashinter, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Bjalončík, Matej Paločko

Rýchly a kvalitný hokej

Tristo fanúšikov videlo zaujímavý hokej, rýchly a kvalitný na oboch stranách. V tretej minúte sa pred bránkou nepresadil hosťujúci Zagrapan, na opačnej strane Viedenský, ktorý mal ešte väčšiu šancu, no vychytal ho Vošvrda.

Ten napokon kapituloval v piatej minúte, pri ľavej žŕdke sa po veľmi dobrej robote Jedličku dostal k puku Stupka a otvoril skóre stretnutia. Ubehlo iba 29 sekúnd a Poprad vyrovnal. Haščák videl pred bránkou úplne voľného Skokana, taktiež pri ľavej žŕdke, a ten sa nemýlil - 1:1.

Viac si môžete prečítať na ďalšej strane.