NHL: Studenič debutoval za New Jersey, krásne privítanie Cháru v Bostone

Marián Studenič
Marián Studenič — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Slovenský hokejový útočník Marián Studenič má za sebou debut v prestížnej NHL.

New York 12. apríla (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marián Studenič má za sebou debut v prestížnej NHL. V noci na pondelok odohral proti Pittsburghu na pravom krídle tretej formácie New Jersey vyše desať minút, počas ktorých zaznamenal jeden mínusový bod a dve strely. Jeho tím prehral 2:5, v drese Penguins sa zaskvel hetrikom Jake Guentzel.

Dvadsaťdvaročný Studenič nastupoval v tejto sezóne v zámorí v AHL za Binghamton Devils a v 15 zápasoch nazbieral šesť bodov za dva góly a štyri asistencie. Slovenský krídelník odštartoval aktuálnu sezónu na hosťovaní v Slovane Bratislava. „Pracoval som tvrdo celý život, aby som sa dostal do tohto bodu a aby sa môj sen stal skutočnosťou. Som z toho veľmi nadšený. Čakal som na to celý život,“ povedal vo videu na oficiálnej stránke klubu.

Privítanie Cháru

V ďalšom nočnom stretnutí Washington deklasoval domáci Boston 8:1 a udržal si pozíciu lídra Východnej divízie. Za Capitals dvakrát skórovali Conor Sheary, T.J. Oshie a Lars Eller. Ich kapitán Zdeno Chára strávil na ľade 17:45 min bez zápisu do štatistík. V Bostone sledovalo zápas 2191 fanúšikov, ktorí Chárovi tlieskali v stoji.

Vedenie klubu mu pustilo v prvej tretine na kocke spomienkové video. Bolo to prvýkrát, čo hral Chára v Bostone po tom, ako povolili fanúšikom vstup na štadión. V hľadisku sa objavil transparent s nápisom „Chára navždy náš kapitán“.

Presadili sa všetci útočníci Washingtonu

V drese Washingtonu sa presadilo všetkých 12 útočníkov. Jeden z nich Conor Sheary po zápase pre nhl.com uviedol: „Mám pocit, že to bol jeden z tých zápasov, v ktorom nám vyšlo všetko, na čo sme siahli. Premenili sme každú šancu.“

Buffalo zvíťazilo na ľade Philadelphie 5:3, v riadnom hracom čase uspeli Sabres v tejto sezóne len siedmykrát. V súboji prehrávali 0:2 aj 2:3, ale v záverečnej päťminútovke tretej tretiny strelili tri góly Jeff Skinner, Rasmus Asplund a Casey Mittelstadt.

Výsledky:

Philadelphia - Buffalo 3:5, Vegas - Arizona 1:0, Anaheim - Colorado 1:4, Boston - Washington 1:8, New Jersey - Pittsburgh 2:5, New York Islanders - New York Rangers 3:2 pp, Nashville - Dallas 3:2 pp a sn