Dizajn interiéru Planner 5D – recenzia aplikácie
Inzercia
Inzercia

Dizajn interiéru Planner 5D – recenzia aplikácie

Ak sa chystáte na veľké zmeny interiéru vášho bytu, celého domu, či kancelárie alebo ak plánujete kúpiť iba jeden nový kus nábytku a neviete si predstaviť ako zapadne do vášho priestoru, môžete si pomôcť aplikáciou Planner 5D. Vyskúšali sme ju za vás na rôznych zariadeniach Apple.

Všetko začalo rozhodnutím zmeniť nábytok v našom dome a využiť zľavový kupón Idea nábytok, kde majú všetko skladom. Obrázky vyhliadnutých kúskov sme si vďaka aplikácii virtuálne premietli do našich priestorov a zistili, ktoré budú ladiť a ktoré budeme hľadať ešte inde.  Ide o tzv. „augmented reality“ – vkladanie digitálnych objektov do priestoru. Možnosti „augmented reality“ môžete využívať už v základnej, bezplatnej verzii Planner 5D.

Bezplatná verzia Planner 5D

Planner 5D má totiž 2 verzie. Prvá je bezplatná. Oproti platenej je samozrejme o niečo ukrátená. Napriek tomu celkom dobre použiteľná.  V bezplatnej verzii môžete skúšať neobmedzený počet projektov. V katalógu nájdete viac ako 600 farieb, textúr a vzorov a viac ako 150 produktov.

V tejto verzii sa objavujú aj reklamy. Ak ich sledujete, navyšuje sa vám počet produktov. Počet produktov si navýšite aj aktivitou v aplikácii.

Platená verzia Planner 5D

Druhá verzia je platená. Nemusíte zaplatiť hneď, môžete si ju vyskúšať na 3 dni zadarmo. Myslite pri tom na to, že sa prihlasuje cez Apple ID, kde je vaša platobná karta uložená. Zabezpečte si, aby sa vám potom nestrhli peniaze automaticky. Poplatky závisia od časovej dĺžky, na ktorú chcete aplikáciu používať.

Mesačné predplatné sa pohybuje okolo 10  USD a ročné je samozrejme zvýhodnené. Tam je cena okolo 60 USD. Môžete si zaplatiť aj doživotné používanie. V čase recenzie bola táto možnosť za cenu 89,99 USD.  Dokúpiť sa dajú aj doplnkové služby, napríklad katalógy produktov.

 

V tejto verzii sa neobjavujú reklamy a veľkosť katalógu je viac ako 5 000 položiek. Rozmery a tvar každého nábytku si môžete sami meniť. Počet renderov na rok je až 60.

Výhody

Planner 5D je dostupný pre rôzne platformy. Počet projektov je neobmedzený. K dispozícii je 2D a 3D editor. Môžete pracovať s pôdorysom jednej miestnosti alebo aj celého domu, pričom môžete kalkulovať aj s parametrami ako sú šírky stien, či výšky stropov. Výsledné HD vizualizácie sú veľmi kvalitné.

Veľkou výhodou je, že sa môžete vrátiť k rozpracovanému projektu aj na inom zariadení, ako ste začali. Aplikácia sa dá veľmi jednoducho párovať. My sme to ocenili niekoľkokrát. Najprv, keď sme natrafili na zľavový kupón Nábytek Helcel, kde sme si vyhliadli ďalšie kúsky nábytku a nevedeli sme si predstaviť, či budú ladiť s tými, ktoré sme už mali kúpené. A zatiaľ naposledy, keď sme objavili ešte zľavový kupón Daka, s ktorým sme ešte doťukli náš projekt k dokonalosti.

 

Mimochodom, ak by ste boli zvedaví, či dokonalosť vášho projektu ocenia aj ostatní, môžete sa prihlásiť v aplikácii do tzv. „Design battle“. Je to miesto, kde môžu ostatní užívatelia ohodnotiť váš projekt. Víťaz „Design battle“ získa napríklad prémiové funkcie zadarmo alebo viac možností renderingu.

Ak by vás samostatné dizajnovanie očarilo, môžete využiť ponuku spoločnosti a  na webových stránkach absolvovať dizajnérsku školu. Prvá lekcia je zadarmo. Ak by sa vám páčila, ostatné lekcie sú spoplatnené.

Na záver

Celkovo konštatujeme, že Planner 5D stojí za vyskúšanie. My sme ho využili na súkromné účely. Ale vieme si predstaviť, že by dobre poslúžil aj firmám na propagáciu produktov alebo napríklad aj architektonickým školám. 

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…