Chcete na dovolenke stihnúť veľa vecí a máte málo času? Držte sa týchto tipov
Inzercia
Inzercia

Chcete na dovolenke stihnúť veľa vecí a máte málo času? Držte sa týchto tipov

Chystáte sa na krátku dovolenku alebo predĺžený víkend a chceli by ste toho vidieť a stihnúť čo najviac? Potom máme pre vás niekoľko tipov, ako toho dosiahnete. Základom je plánovanie aj výber dopravného prostriedku.

Pamiatky, múzeá, pláže, reštaurácie, kaviarne a mnoho ďalšieho. Na dovolenke toho chceme zažiť veľa a vidieť všetko, čo môžeme. Nie vždy sa to ale podarí a my odchádzame sklamaní, lebo sme nenavštívili tú kaviareň, o ktorej všetci hovoria, alebo múzeum, či svetoznámu pamiatku. Aby ste toho stihli vidieť čo najviac, pomôžu vám naše tipy.

1. Plánujte

Dobrý plán je základ úspechu. Ešte pred odjazdom si pozrite, čo sa v danom meste alebo krajine dá robiť a vidieť a spíšte si zoznam, čo určite musíte navštíviť. Zohľadnite pri tom ale aj to, ako dlho bude vaša dovolenka trvať – za týždeň toho stihnete viac než za predĺžený víkend. Nebojte sa zohľadniť otváracie doby, čas presunu z jedného miesta na druhé a nezaškodíte urobiť si prehľad aj o doprave.

2. Zvoľte správny dopravný prostriedok

Veľa miest dnes ponúka možnosť zdieľaných dopravných prostriedkov. Auto, elektrické kolobežky alebo bicykel. Zvoľte tú, ktorá vám umožní sa po meste pohybovať rýchlo a bezpečne. Elektrické kolobežky sú na to ako stvorené, no nezabudnite pri jazde dodržiavať pravidlá bezpečnosti a jazdite tak, aby ste neohrozili svoje okolie a ľudí.

Foto: Heureka

Ak sa chystáte premiestňovať z mesta do mesta, pozrite si možnosti prenájmu auta, prípadne bicykla. Zdieľané autá sú výhodné v tom, že ich často môžete nechať v cieľovom meste a nemusíte ho vracať do požičovne.

3. Pozrite si cestovné poriadky

MHD, vlaky či autobusy majú svoje cestovné poriadky. Pred cestou si ich vyhľadajte a zahrňte do svojich plánov. Vo väčších mestách fungujú aj aplikácie, ktoré vám s cestovaním MHD pomôžu – vidíte v nej odjazdy aj príjazdy, nástupište, a môžete si tu aj kúpiť lístok. Ak idete len na predĺžený víkend, čas ušetríte tým, že si cestovný lístok kúpite online, ak je to možné, prípadne hneď po príjazde do cieľovej destinácie. Nebudete tak musieť vždy hľadať predajné miesto a strácať drahocenné minúty.

4. Majte po ruke mapu

Bez mapy sa vám v cudzom meste bude pohybovať veľmi ťažko. Preto majte mapu vždy po ruke, či už v mobile, osobnej navigácii alebo v papierovej podobe. V aplikáciách si dokonca môžete naplánovať každý deň a trasy, ktorými pôjdete. Uvidíte tu zároveň aj vyznačené pamiatky, reštaurácie či kaviarne, ale tiež zastávky MHD.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…