Ako si vybrať parfum, ktorý vám dodá pocit luxusu, optimizmu a radosti
Inzercia
Inzercia

Ako si vybrať parfum, ktorý vám dodá pocit luxusu, optimizmu a radosti

V čase pandémie túžime viac ako kedykoľvek po malých radostiach, ktoré v nás umocnia dobrú náladu a zážitok z luxusu. Takto ich môžete nájsť v novom parfume.

V srdci parfumu „dobrej nálady a radosti" vyniká pomarančovníkový kvet umocnený elegantným sambackým jazmínom. — Foto: Oriflame

Dodať energiu, povzbudiť, upokojiť myseľ, posilniť sústredenie a tvorivosť dokážu nielen vonné esenciálne oleje. Elixír v podobe radostnejšej nálady môžete nájsť aj vo svojom parfume. Pri jeho výbere je dôležité nielen to, ako s vôňou splyniete, ale aj to, čo všetko obsahuje jeho zloženie.

Človek má približne 20 miliónov čuchových receptorov. Viaceré svetové výskumy a odborníci na olfaktoriku, vedu o vôňach, dokázali, že vône majú veľkú moc. Dokážu podnecovať a povzbudiť, inšpirovať aj utlmiť.

Vôňa, ktorú nosíme, o nás veľa napovie, a čo viac, je aj naším vlastným vonným lekárom. Práve v čase pandémie, kedy cítime viac ako inokedy potrebu byť krásne, svieže, prežívať radosť a chvíle luxusu, predstavuje švédska prírodná kozmetika Oriflame novinku.  Pri príležitosti 45. výročia značky Giordani Gold predstavila dlhotrvajúci parfum Giordani Gold Essenza Blossom, ktorý spája v sebe kvalitu, luxusný obal a výnimočné zloženie.

Kráľovský kvet pomarančovníka

Giordani Gold Essenza Blossom je zložená z troch nádherných kvetov  ̶  akordu kamélie, sambackého jazmínu a pomarančovníka. Práve kvety pomarančovníka, ktoré tvoria srdce parfumu, si v roku 1840 vybrala aj kráľovná Viktória v deň svojho sobáša s princom Albertom. Nielenže boli súčasťou jej svadobnej kytice, ale halúzky kvetov pomarančovníka lemovali aj jej svadobné šaty a nachádzali sa v svadobnom venčeku, ktorý mala vo vlasoch. Niet divu, že kvet pomarančovníka zaujal tvorcov Oriflame parfumov natoľko, že je srdcom a dušou všetkých parfumov značky Giordani Gold.

Navyše, vôňa pomaranču má známe upokojujúce, protistresové, relaxačné a povznášajúce účinky. Evokuje radosť zo života a pozitívnu náladu, pomáha proti stavom smútku či úzkosti.

Renomovaní parfuméri Fabrice Pellegrin a Daphne Bugey odelili vôňu do flakónu s ružovým zlatom.
Renomovaní parfuméri Fabrice Pellegrin a Daphne Bugey odeli vôňu do flakónu s ružovým zlatom. Foto: Oriflame

Jasmín posilní sebavedomie

V srdci parfumu vyniká pomarančovníkový kvet umocnený elegantným sambackým jazmínom. Aj jasmín je kvetom optimizmu, sebavedomia, eufórie. Pomáha proti pocitom smútku, strachu a pochmúrnej nálady. Odborníci na olfaktoriku vyzdvihujú jeho účinky pri rozhodovaní a lepšej predstavivosti.

Kamélia je kvetom luxusu. Pripomína ušľachtilé čajové ruže a pre jej nádhernú kvetinovú vôňu s jemným korenistým akcentom ju pestovali aj v zámockých záhradách a oranžériách. Už v Oriente bola kvetom lásky a symbolom dlhotrvajúceho a oddaného zväzku. 

Flakón, ktorý šperkom aj umeleckým dielom

V čase, keď nám chýbajú galérie a miesta, v ktorých môžeme obdivovať majestátne umenie, môže byť práve náš parfum naše vlastné umelecké dielo a vreckový šperk. Pri tvorbe Giordani Gold Essenza Blossom sa renomovaní parfuméri Fabrice Pellegrin a Daphne Bugey inšpirovali ružovým zlatom.

Parfum zaodeli do nádherného čistého skleneného flakónu a ozdobili pravým lístkovým zlatom.

Dokázali tak vytvoriť harmóniu vône, ktorá evokuje povznášajúce pocity radosti, a jedinečného dizajnu. Vo vôni Giordani Gold Essenza Blossom nájdeme chvíle radosti a malého luxusu, ktorý nám pomôže rozžiariť deň

Parfum je dostupný na e-shope Oriflame.  

Viete si správne vybrať parfém?

  1. Nikdy o seba nešúchajte zápästia, na ktoré ste si aplikovali vôňu. Parfum tým zbytočne zahrejete a vône, ktoré sa majú rozvinúť postupne, rýchlo vyprchajú;
  2. aplikovanie parfumu na papieriky a nie na telo značne skresľuje skutočnú vôňu. Parfum by ste mali aplikovať vždy na vašu pokožku (dekolt, zápästie, vnútornú stranu lakťov...), aby ste zistili, ako vonia po reakcii s vašou kožou;
  3. na dobré sa oplatí čakať, a tak aj parfum potrebuje svoj čas. Po pár sekundách cítite iba tóny „hlavy“ a až neskôr sa rozvinie „srdce“ a „základ“, ktoré sú pri výbere vône smerodajné. Približne po 15-tich minútach môžete zhodnotiť, či je daný parfum pre vás tým pravým.

 

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…