Výhody internetovej televízie, o ktorých by ste mali vedieť
Inzercia
Inzercia

Výhody internetovej televízie, o ktorých by ste mali vedieť

Moderné technológie čoraz viac ovplyvňujú náš život. Zmenili ako pracujeme, hľadáme informácie aj sledujeme televíziu. Digitálne či satelitné vysielanie začala v posledných rokoch vytláčať internetová televízia. Čo to je a prečo by ste po nej mali siahnuť aj vy?

 

Ilustračné foto. — Foto: Pexels

Čo je internetová televízia?

Pozeranie filmov a seriálov cez internet, cez streamovacie služby, je čoraz populárnejšie. Na podobnom princípe funguje aj internetová televízia. Televízne vysielanie sa k vám dostáva prostredníctvom pripojenia na internet. Umožňuje pozerať tie isté programy ako satelit alebo káblovka s jedným rozdielom. Zatiaľ čo tradičné spôsoby pripojenia vyžadujú káble na to, aby fungovali, televíziu cez internet môžete sledovať kompletne bezdrôtovo.

Aké sú výhody internetovej televízie? 

Pozerať sa dá na chate aj v autobuse

Keďže jediné, čo k sledovaniu potrebujete, je zariadenie a internet, môžete si seriál pozrieť kdekoľvek sa nachádzate. Hoci aj pri ceste do práce alebo počas dlhých večerov na chate. Vašich obľúbených TV staníc sa nemusíte vzdať ani počas služobnej cesty do krajín Európskej únie. A vôbec nezáleží na tom, kto vám poskytuje internet. Hlavne, aby bolo pripojenie stabilné a dostatočne rýchle.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: Pexels

Obľúbený seriál si pozriete na počítači aj na mobile

Programy viete sledovať priamo na webovej adrese internetovej televízie alebo prostredníctvom aplikácie. Jej inštalácia je jednoduchá. Navyše ju podporuje široké spektrum zariadení. V prípade tých mobilných sa môžete spoľahnúť na to, že je aplikácia kompatibilná s takmer všetkými operačnými systémami, vrátane Android aj iOS.

Používatelia počítačov môžu využiť dostupnú webovú verziu, ktorá takisto nerobí rozdiely medzi operačnými systémami ani webovými prehliadačmi.

Zriadenie služby zvládne aj vaše dieťa

Isto už nejeden z vás zažil búranie a neporiadok, keď vám prišli do domu či bytu natiahnuť káble na optiku alebo montovali anténu. Internetová televízia je kompletne bezdrôtová a na jej inštalácii sa nepotrebujete dohadovať s technikom. Ak už pripojenie na internet máte, stačí sa online zaregistrovať a môžete sledovať. Takéto zriadenie prichádza nielen s vyšším komfortom aj nižšími nákladmi. 

Ak sa vám nepáči, o mesiac môžete službu jednoducho zrušiť

Pri „klasických“, napríklad satelitných či digitálnych televíziách, sa viazanosť ráta v desiatkach mesiacov. Predsa len, namontovanú anténu nebudú dávať o niekoľko týždňov zase dole. Hoci veľa poskytovateľov internetovej televízie ponúka výhodnejšie ceny, keď sa na isté obdobie zaviažete, môžete si takmer u každého z nich vybrať službu bez viazanosti. Dá sa kedykoľvek zrušiť, jednoducho v systéme nastavíte, že si neprajete predlžovať platbu. 

Mama si pozrie futbal, otec súťaž vo varení

Nikdy sa neviete dohodnúť, čo budete pozerať? S internetovou televíziou vás už žiadna bitka o ovládač nečaká. Môžete ju sledovať na niekoľkých zariadeniach súčasne a na každom mať pustený iný program. Koľko zariadení to bude? To ovplyvní vybraný operátor a balík, ktorý si zvolíte.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…