Instagram verzus realita. Neverte všetkému, čo vidíte na sociálnych sieťach

Bývalá fitneska sa rozhodla, že na Instagram bude pridávať to, ako vyzerá skutočne. Bez umelých póz a retuše.
USA 17.marca - Keď si začnete "scrollovať" svoj Instagram, budete zaplavení bezchybnými obrázkami krásnych žien s krásnymi, bezchybnými telami. Nie je však žiadnym tajomstvom, že veci veľakrát nie sú vždy také, ako sa zdajú. Dokonalá póza, lichotivé osvetlenie a filtre môžu niekomu drasticky zmeniť vzhľad.
Tieto obrázky vytvárajú nereálne štandardy krásy a môžu nám spôsobiť zlé pocity a vážne komplexy zo samých seba. Preto si niektorí influenceri povedali: a dosť!. V snahe upozorniť na klamlivú stránku sociálnych sieti sa zvýšil počet príspevkov "Instagram verzus realita“.
Ide o fotografie upraveného obrázka s reálnym vedľa seba. Tieto reálne obrázky zobrazujú nedostatky, akými sú: celulitída, väčšie spodné bruško a strie. Influencerka Hayley Madigan začala zverejňovať tieto typy fotografií pred dva a pol rokmi. Kvôli svojej kulturistickej kariére trpela extrémnymi problémami a nárokmi na to, ako by malo jej telo vyzerať podľa "noriem" a "štandardu".
„Zvykla som zverejňovať nastajlované obrázky s rôznymi pózami, pretože som bola osobná trénerka a myslela som si, že ľudia nebudú chcieť, aby som ich trénovala, ak moje telo nebude dokonalé. Smiešne, keď sa na to pozerám s odstupom času, “vysvetľuje.
„Naučili ma pózovať tak, aby som zakryla svoje nedokonalosti kvôli kulturistike a pózovaniu na pódiu.“ Je to istý spôsob umenia a ja som presne vedela, ako na to. Ľudia, ktorí ma videli, si mysleli, že tak prirodzene vyzerám.
„Po tom, ako som zverejnila svoju prvú fotografiu na tému "Instagram vs. realita", bola spätná väzba od žien úžasná. Boli tak šťastné, že videli, že moje telo malo podobné ‚chyby‘ ako ich. Bez ohľadu na to, aká som štíhla, stále som mala oblasti, ktoré neboli dokonalé. A to je v poriadku, pretože sme ľudia!“
Obraz tela a duševné zdravie
Hayley, ktorá má viac ako 448 tisíc sledovateľov, tiež tvrdí, že zdieľanie jej cesty urobilo s jej duševným zdravím zázraky.
„Za tie roky, čo sa moje telo zmenilo, som prestala súťažiť v kulturistike a musela som nabrať nevyhnutný telesný tuk. Moje hormóny boli príliš nízke na to, aby mali funkčný menštruačný cyklus. Bojovala som s telesnou dysmorfiou a často som bola veľmi nespokojná so svojím telom.“
„Zverejnenie mojej cesty na sociálnych sieťach mi nesmierne pomohlo. Umožnilo mi to rozprávať o svojich skúsenostiach, ale uvedomila som si tiež, že pomáham iným ženám, ktoré boli v rovnakej pozícii ako ja. To bol dobrý pocit.“