Obdivovala fotku Vlhovej, teraz má takú aj ona. Shiffrinová je z kvetinovej trofeje nadšená
TASR
TASR

Obdivovala fotku Vlhovej, teraz má takú aj ona. Shiffrinová je z kvetinovej trofeje nadšená

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová si v Jasnej rozšírila zbierku rozprávkových ocenení z podujatí Svetového pohára.

Jasná 6. marca (TASR) - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová si v Jasnej rozšírila zbierku rozprávkových ocenení z podujatí Svetového pohára. Po víťazstve v sobotnom slalome mohla zapózovať ako Kvetinová kráľovná s partou na hlave a sklenou trofejou Ľadový kvet v ruke. Vyzdvihla, že vďaka tejto symbolike mohla spoznať kúsok slovenskej kultúry.

Obdivovala fotku Vlhovej, teraz má takú aj ona

Dvadsaťpäťročná Američanka sa už na potulkách prestížnym seriálom viackrát stala Snehovou kráľovnou v Záhrebe, Zlatou i Diamantovou líškou v Slovinsku či Princeznou snehového vesmíru vo Flachau. Teraz má nový titul. „Cestujeme po svete a na niekoľko okamihov môžeme okúsiť miestnu kultúru. Všade je odlišný spôsob oceňovania a tieto tradície sú veľmi zaujímavé,“ povedala Shiffrinová, ktorá partu obdivovala už pred pretekmi:

„Je veľmi krásna, cestou na lanovke som videla plagát s Petrou Vlhovou. Povedala som si, fíha, to je naozaj pekný obrázok. Viem, že na Slovensku to je tradičná záležitosť. V starostlivosti o kvetiny však nie som dobrá, dúfam, že prežijú cestu domov.“

Vlhovej rozumie

Dekorovanie prišlo na rad po dramatických pretekoch, v ktorých si Shiffrinová vybojovala víťazstvo o 34 stotín sekundy pred Vlhovou. Po prvom kole viedla domáca lyžiarka. „Poznám tento tlak, keď ste na čele, ale ešte nemáte istotu víťazstva. Ťaží vás pocit, že musíte uhájiť svoju pozíciu. Je potrebné ísť rýchlo, ale zároveň nechcete riskovať až príliš. Je to Petrin domov, všetci jej tu držali palce, určite chcela doma vyhrať. V tejto sezóne však môže dosiahnuť väčšie veci ako jedno domáce víťazstvo,“ zdôraznila Shiffrinová a pripomenula, že Vlhová je na čele hodnotenia slalomu aj v hre o celkové prvenstvo vo SP.

Držiteľka troch veľkých glóbusov sleduje súperenie medzi Slovenkou a Larou Gutovou-Behramiovou. Švajčiarka vedie celkové poradie o 107 bodov a v nedeľnom obrovskom slalome už bude štartovať: „Lara aj Petra sú nesmierne silné. Do konca ročníka zostáva niekoľko pretekov, no nie veľa. Viac sa ich pôjde v technických disciplínach, uvidíme, ako to bude vyzerať vo finále SP v Lenzerheide. Môže to byť boj do záverečnej súťaže. Petra môže získať historický veľký glóbus, Lara ho už vyhrala v minulosti, ale má za sebou ťažkosti z predchádzajúcich sezón. Obe by napísali krásne príbehy, nech už zvíťazí ktorákoľvek, bude sa s ňou radovať mnoho ľudí.“
 

Opäť vyzdvihla slovenských fanúšikov

V súčasnej situácii sa však fanúšikovia môžu radovať iba na diaľku. „Je zvláštne súťažiť bez divákov, pred piatimi rokmi tu bol obrovský a hlučný dav. Slovenskí priaznivci sú energickí a tú atmosféru naozaj cítite. Teraz to bolo oveľa tichšie, teším sa, keď si budeme môcť sňať masky a počuť ľudí. Predstavujem si ich v hlave, ako momentálne sledujú preteky a fandia iným spôsobom,“ dodala Shiffrinová. Naopak, rovnakým spôsobom ako v sobotu si chce počínať aj na druhý deň: „Môžem byť hrdá na môj výkon, najmä v druhom kole. Túto mentalitu si prenesiem do ďalších pretekov.“ Po nedeli sa v súčte dvoch súťaží rozhodne o ďalšom ocenení, o Veľkej cene Demänovských jaskýň.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…