Dobré noviny
Viktor Vincze: V tomto období dokážem oveľa viac oceniť záblesk ľudskej normálnosti
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Viktor Vincze: V tomto období dokážem oveľa viac oceniť záblesk ľudskej normálnosti

Prvý záber je ilustračný, na druhej snímke je Viktor Vincze.
Prvý záber je ilustračný, na druhej snímke je Viktor Vincze. — Foto: TASR - Dano Veselský / Instagram - viktorvincze

Viktor Vincze sa podelil o to, čo ho potešilo počas všedného dňa.

BRATISLAVA 5. marca - Počas prvej vlny pandémie, keď bol nedostatok rúšok, mnohí ľudia ukázali veľké srdce. Našli sa aj takí, ktorí sedeli celé hodiny za šijacím strojom, aby ušili rúška nielen pre seba, ale aj pre svoje okolie. Niektorí ľudia, žiaľ, aj v dnešných dňoch nedodržiavajú nariadenia a podceňujú pandémiu. Príspevok známeho moderátora však potešil tisícky Slovákov. 

Potešujúca správa 

Viktor Vincze sa podelil o to, čo ho potešilo počas všedného dňa. „Dnes som v MHD nestretol jediného človeka bez rúška, jediného s nosom vonku, jedinú socializujúcu sa skupinku, dokonca deti sa v parku naháňali s prekrytými tvárami,“ uviedol na Instagrame.

Zároveň uznáva, že vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu to môže pôsobiť ako bezvýznamné a náhodné pozorovanie. „No ja som také niečo zažil naozaj po prvýkrát snáď od nástupu druhej vlny a jednoducho mi to zlepšilo deň. V tomto období dokážem akosi oveľa viac oceniť záblesk akejkoľvek ľudskej normálnosti,“ dodal. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze)

V obchodoch a mestskej hromadnej doprave budú povinné respirátory

Nemali by ste však zabúdať na to, že v obchodoch a mestskej hromadnej doprave bude od 8. marca povinné nosenie respirátora FFP2. Vo všetkých interiéroch bude respirátor povinný od 15. marca. Opatrenie sa nevzťahuje na deti, ktoré používajú rúško. Vyplýva to z uznesenia, ktoré v nedeľu schválila vláda, informovala TASR. 

Rezort zdravotníctva zároveň poukázal na rozdiel medzi rúškami a respirátormi. Rúška dokážu zachytiť najmä väčšie kvapôčky, menej účinne zachytávajú drobné čiastočky aerosólu, ktorý sa drží vo vzduchu, najmä v interiéroch. Chránia okolie pred ich nositeľom, zatiaľ čo samotného nositeľa chránia len čiastočne. Na druhej strane, respirátory dokážu efektívnejšie zachytávať aj drobné čiastočky aerosólu, ktorý sa drží vo vzduchu a veľmi dobre chránia aj nositeľa, vysvetlilo Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti. 

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

Už ste čítali?